Pawlak nowym trenerem Znicza

Region

Mariusz Pawlak zastąpił duet Świerczewski-Śliwowski na stanowisku trenera Znicza Pruszków.

13 kwietnia po katastrofalnym początku rundy wiosennej, do dymisji podał się trener żółto-czerwonych Michał Libich. W trybie awaryjnym zatrudniono na tym stanowisku eksperymentalny duet Piotr Świerczewski-Michał Śliwowski. Nowi szkoleniowcy znacznie poprawili grę pruszkowskiego zespołu, ale nie udało im się odrobić strat do zespołów zajmujących miejsca premiowane awansem. Po zakończeniu sezonu 2010/2011 duet Ś-Ś zakończył pracę w Zniczu, a na jego miejsce zatrudniono Mariusza Pawlaka.

Nowy trener Znicza jest wychowankiem Lechii Gdańsk. W ekstraklasie rozegrał ponad 200 spotkań. Z Polonią Warszawa w sezonie 1999/2000 sięgnął po Mistrzostwo Polski. Ponadto ze stołecznym zespołem zdobył Puchar Ligi, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Na początku 2008 r. został grającym asystentem trenera Dariusza Wdowczyka w Polonii Warszawa. Karierę zawodniczą zakończył w Olimpii Grudziądz w której występował od 2009 r. Znicz Pruszków jest pierwszym klubem w karierze trenerskiej Pawlaka.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.