Liderki przegrywają

Drugi mecz w sezonie nie był szczęśliwy dla Liderek. Koszykarki z Pruszkowa przegrały na wyjeździe z Politechniką Gdańską.

Lider Pruszków jako beniaminek I ligi zbiera doświadczenie. Pierwszy mecz w sezonie zakończył się sukcesem koszykarek z Bohaterów Warszawy. Liderki na własnym parkiecie pokonały KS Basket 25 Bydgoszcz 56:51.

W drugim spotkaniu koszykarki z Pruszkowa musiały przełknąć gorycz porażki. Liderkom przyszło rywalizować z Politechniką Gdańską, czyli szóstą drużyną poprzedniego sezonu I ligi. W pierwszym spotkaniu rozgrywek 2015/2016 gdańszczanki rozgromiły SMS PZKosz II Łomianki 72:46.

Niemalże pewne było, że Liderki w Gdańsku czeka trudne wyzwanie, jednak zawodniczki z Pruszkowa wcale nie zamierzały sprzedać tani skóry. W pierwszej kwarcie zaskoczyły Politechnikę skutecznością i wygrały 22:18. Liderki miały dobrą passę. W drugiej kwarcie powiększyły swoje prowadzenie i na półmetku rywalizacji prowadziły siedmioma punktami. Z czasem do głosu doszły gospodynie, które zabrały się za odrabianie strat. Politechnika w trzeciej partii zdominowała przyjezdny zespół i wypracowała sobie bezpieczną przewagę. Ostatnia odsłona obfitowała w dużą liczbę niecelnych rzutów. Gospodynie kontrolowały przebieg gry i utrzymały bezpieczną przewagę.

Politechnika Gdańska – PTS Lider Pruszków 67:58 (18:22, 15:18, 24:10, 10:8)