Integracyjny Turniej Szermierczy w Pruszkowie

Region

W sobotę 13 marca w hali sportowej pruszkowskiego LiceumOgólnokształcącego im. T. Kościuszki odbył się integracyjny turniej w szermierce na wózkach.

W tej paraolimpijskiej dyscyplinie sportowej Pruszków posiada swojego reprezentanta kraju. Jest nim uczeń drugiej klasy pruszkowskiego „Kościucha” – Artur Świercz (pisaliśmy o nim tutaj). To właśnie dlatego gospodarzem zawodów było jego liceum, a na widowni dopingowało go wiele koleżanek i kolegów ze szkoły.

Udział w turnieju wzięli niepełnosprawni młodzi szermierze z Integracyjnego Klubu Sportowego działającego przy Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, wspomagani przez pełnosprawnych zawodników klubu. Walki szermierzy przeplatane pokazami dla publiczności i występami szkolnych zespołów tanecznych, sędziował gość honorowy imprezy, znany przed laty szermierz i złoty medalista z olimpiady w Monachium w 1972 r., Lech Koziejowski.

Turniejowe zmagania, niesiony dopingiem publiczności, wygrał Artur Świercz, choć emocji nie zabrakło, a zwycięstwo wywalczył dopiero po pasjonującej, finałowej dogrywce. Nagrody wręczył zwycięzcy i wszystkim pozostałym uczestnikom turnieju prezydent Pruszkowa, Jan Starzyński.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.