Ruszyły prace nad odwiertem geotermalnym

Piastów

17 marca uruchomiono prace nad odwiertami geotermalnymi w Piastowie. To szansa miasta na pozyskanie ekologicznej energii cieplnej.

Od początku roku na bieżąco informujemy Was o planach i postępach prac w sprawie odwiertów geotermalnych, które będą prowadzone w Piastowie. Z początkiem marca rozpoczęły się prace przygotowawcze: instalowanie budynków biurowych, zwożenie elementów wiertni. Mimo ciężkiego sprzętu, jaki pojawił się na działce przy ul. Ożarowskiej, prace przy odwiercie nie będą uciążliwe ani dla mieszkańców, ani dla przejezdnych.

Dwukilometrowy odwiert będzie prowadzony u zbiegu ul. Ożarowskiej i Hallera. Będzie to szansa dla Piastowa na „własne” ciepło. Miasto Piastów jest po rozmowach z PGNiG Termika o wspólnych planach rozbudowy sieci ciepłowniczej. Piastów ma w planach także budowę miejskiej elektrociepłowni.

W piątek, 17 marca, odbyło się oficjalne rozpoczęcie odwiertu. Spotkanie zapoczątkowała konferencja na temat źródeł geotermalnych. Następnie odbyła się wizja lokalna na terenie, gdzie będą prowadzone prace.

– Dalsze działania nad źródłami zależą od tego, czy skład chemiczny i właściwości fizyczne podziemnych złóż umożliwią ich wykorzystanie – informował burmistrz Piastowa, Grzegorz Szuplewski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Ruszyły prace nad odwiertem geotermalnym”

 1. Antypolityk pisze:

  Słoiki niech zaczną płacic tu podatki to będzie to miasto stać na geotermię i inne zeczy ,,oczywiście pod warunkiem że nie zostaną te pieniążki zmalwersowane przez kolesi z piastowskiego zarządu

 2. Antypolityk pisze:

  Dziury w ulicach naprawcie a nie niszczycie inne ulice ciężarówkami

 3. Mega pisze:

  Już Przychodnię Piastun zbudował Talib i stoi pusta od 2 lat. To samo będzie z odwiertami.

 4. OLO pisze:

  Może jakieś baseny w przyszłości ??

  • Antypolityk pisze:

   Będziesz miał basen jak wszystkie słoiki zapłacą w Piastowie podatki a nie u siebie a tu tylko roszczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły