Rozmów o bezpieczeństwie nigdy za wiele

Brwinów

Temat bezpieczeństwa zawsze jest na czasie. Właśnie dlatego 24 października o godz. 18.00 w sali OSP Brwinów (ul. Pszczelińska 3) odbędzie się debata o bezpieczeństwie. Organizatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie wraz z brwinowskim komisariatem. W debacie wezmą udział także reprezentanci pozostałych służb mundurowych z terenu gminy.

Debata ma na celu diagnozę potrzeb i oczekiwań mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa. To także panel wymiany informacji o istniejących zagrożeniach.

Głównym tematem spotkania będzie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców zarówno w miejscu zamieszkania, jak również w miejscach publicznych. Rozmowa poruszy także temat zagrożenia przestępczością z uwzględnieniem kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie.

Nie zostanie pominięte bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Poruszone będą także problemy mieszkańców, które zostały ujęte w „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Zaprezentowane zostaną również priorytetowe działania dzielnicowych.

Do udziału w debacie zachęca kom. Karolina Kańka z pruszkowskiej komendy – Dowiedz się, co robi policja, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Przedstaw swój pomysł, jak poprawić bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania.

Aby umożliwić każdemu udział w debacie, zdecydowano o jej zorganizowaniu w godzinach wieczornych. Dzięki temu każdy będzie mógł przyjść na rozmowę i zadać pytanie przedstawicielom służb. Poza policjantami, obecni będą strażacy ochotnicy i strażnicy miejscy z Brwinowa. Poza samymi mieszkańcami, na debacie pojawiają się sołtysi, którzy poruszają tematy problematyczne dla ich miejscowości.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.