Roweru do WKD już nie zabierzesz

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadza ograniczenia dla posiadaczy rowerów. W wybranych godzinach nie będzie można będzie podróżować z rowerem.

Od 1 marca WKD wprowadza nowe zasady dla podróżnych z rowerami. Do kolejki nie będzie można zabierać jednośladów w godzinach szczytu przewozowego, czyli od 6.00 do 8.00 oraz od 15.00 do 18.00. Kiedy te ograniczenia przestaną obowiązywać? WKD informuje, że zakaz przewożenia w godzinach szczytu ma obowiązywać w czasie prac remontowych prowadzonych na linii WKD. Kolejarze nie podają jednak dokładnej daty. – Podróżny każdorazowo przed zakupem biletu na przewóz roweru będzie informowany o wprowadzonym ograniczeniu w zależności od możliwości technicznych kanałów sprzedaży np. wypis, stempel, komunikat – zaznaczają kolejarze.

Ograniczenia dotyczące przewozu rowerów w pociągach WKD nie obowiązują w święta i weekendy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 57

57 odpowiedzi na “Roweru do WKD już nie zabierzesz”

 1. Abcd pisze:

  To zamiast robić zakazy, niech więcej składów puszczą,

 2. hans pisze:

  Już nie mogę się doczekać kiedy WKD umieści tabliczki Nur für Deutsche (pol. „Tylko dla Niemców”)

 3. Radek pisze:

  Wreszcie !

 4. dad pisze:

  wózki z dzieciuchami też out – masz kółka to pchaj a nie sie wpychasz do pociągu. Tak samo studenci z teczkami wielkości słonia – wyrzucić. Tylko ludzie max do 60kg powinni móc jechać wkd

 5. Ala pisze:

  Słusznie, albo jedziesz rowerem, albo kolejką WKD.

 6. Jarząbek pisze:

  całkowity zakaz powinien być wejścia z rowerem po Uja wychodzi na rower czerpak jeden z drugim żeby podjechać sobie wkd wychodzisz na rower to ganiaj rowerem a nie przejażdżki podjazdy wkd

 7. Wrr pisze:

  To może jeszcze wprowadźcie zakaz wsiadania do wkd- z wózkami dziecięcymi, z wózkami zakupowymi, a i jeszcze może tylko z biletem wirtualnym. Bo przecież kasowanie też przeszkadza

 8. Bikefan pisze:

  Nareszcie możecie się wyżalić. Co niektórym generalnie rowery przeszkadzają. Nikt nie wozi wukatką roweru bo lubi, tylko, bo musi. Niech wprowadzą zakaz jazdy z plecakami i walizkami, mi przeszkadzają. Ciekawe jak wtedy będziecie śpiewać.

 9. Rowerzysta pisze:

  Najlepsze jest to że w pociągach gdzie jest miejsce przeznaczone dla rowerów i siedzą ludzie to nikt kto wsiada z rowerem nie robi z tego powodu problemu…. Ale niestety w drugą stronę to już nie działa 🤔 Kulturę osobistą i szacunek do innych wynosimy z rodzinnego domu. Pozdrawiam

  • Rowerzysta pisze:

   Sam jeżdżę rowerem, ale jak widzę gościa który swoim rowerem zajmuje 4 miejsca i siedzi na 5 to ręce opadają…

 10. Patriota pisze:

  Właśnie ją odzyskali

 11. Ochocianin pisze:

  I bardzo dobrze. Dość tej rowerowej patologii. J b ć cyklistów.

 12. Zofia pisze:

  No i słusznie, ludzi jest dużo, miejsca mało, wszystkim te rowery przeszkadzają poza rowerzystami – a czasem włącznie z nimi. Godziny szczytu to nie jest dobry moment na wciskanie się ze sprzętem zajmującym miejsce dla trzech osób

 13. Brwinowianin pisze:

  Ciekawy jestem czy Polacy jeszcze kiedykolwiek odzyskają Polskę …Naród ten zasługuje na złe rzeczy, boi się wszystkiego, podkopuje dołki pod samym sobą, wszystko neguje, hejtuje…
  Świętej pamięci Jan Paweł 2 mówił :
  „NIE PODCINAJCIE GAŁĘZI, NA KTÓREJ SAMI SIEDZICIE”
  – jak widać ON wiedział, że Polacy dają sobą manipulować jak żaden inny naród na Świecie, że to głupi naród.
  Polacy zagłosowali dziś na tych, którzy z Papieża Polaka zrobili pedofila !
  Nie zasługujecie na nic pozytywnego!

  • Patriota pisze:

   Właśnie ją odzyskali

  • Maxymilian pisze:

   Świetny komentarz .100% racji.Od siebie dodam nas przyjęli do Unii i do europy jak niektórzy nawet u nas mówią,tylko że my Polacy w Europie to jesteśmy 1000 lat tylko najeżdzani,mordowani,a teraz wykorzystywani.Trzeba mieć tego świadomość.Pamięć i Tożsamość.Bóg ,Honor i Ojczyzna.Pozdrawiam

  • Olo pisze:

   I jeszcze ten adrian fujara na prezydenta nam się trafił i kaczyński syn rajmunda, gej stary też akurat w Najjaśniejszej Rzeczpospolitej urodzić wrzód się musiał.

   • Wujek donald pisze:

    Do Olo
    Kiedy benzyna będzie po 5,19? Zgodnie z zapowiedzią tego kłamcy politycznego

 14. Prawidłowo pisze:

  Albo jedziesz rowerem albo kolejką

 15. Bon Jovi pisze:

  Jest ograniczona ilość pociągów WKD i dodatkowo duża ilość pasażerów. Mądre rozwiązanie czasowe.

 16. Peterson pisze:

  Wreszcie!!!
  Mają takie piękne ścieżki rowerowe wybudowane za duże pieniądze, wymuszają na urzędnikach kolejne ścieżki a sami pakują d*pe do WKD i jadą

 17. Klima pisze:

  Jeździsz rowerem? Czy z rowerem?
  To drugie wcale nie jest eko.
  Wsiada taki spocony pseudo rowerzysta i dumny z siebie nie widzi że przeszkadza.

 18. Czytelnik pisze:

  Super decyzja. Szkoda że tak długo trzeba było na nią czekać.
  Ekologiczne barany jeżdżą niby rowerem do pracy a potem pchają się do WKD i tylko przeszkadzają normalnym pasażerom

  • Anonim pisze:

   Normalnym czyli tym dla których po Warszawie muszą jeździć i uwalniać CO2 do atmosfery autobusy? Nie chciało się wziąć rowerku to po wyjściu z wkd popylac na pieszo do roboty, a nie trujecie środowisko autobusami, to jest dopiero nieekologiczne.

 19. Wilus pisze:

  To powinno być na stałe! To, ile razy pobrudzono mnie rowerami woła o pomstę do nieba. Do tego zawalają przejścia i utrudniają wsiadanie i wysiadanie.

  • Wina wkd pisze:

   Bo nie ma ma miejsca na rowery to gdzie mają stać?

   • Wilus pisze:

    Argument taki sam jak kierowców parkujacych na trawnikach, w parkach i lasach i na zakazach.

    • Anonim pisze:

     No nie ten sam bo parkując na miejscu niedozwolonym kasujesz tam gdzie nie wolno. Wkd nie informuje cię przy kupnie biletu że nie będziesz miał prawa go wykorzystać więc nie może wymagać że nie wykorzystasz.

  • Maxymilian pisze:

   Świetny komentarz .100% racji.Od siebie dodam nas przyjęli do Unii i do europy jak niektórzy nawet u nas mówią,tylko że my Polacy w Europie to jesteśmy 1000 lat tylko najeżdzani,mordowani,a teraz wykorzystywani.Trzeba mieć tego świadomość.Pamięć i Tożsamość.Bóg ,Honor i Ojczyzna.Pozdrawiam

 20. S pisze:

  Super pomysł. Rower jest po to żeby na nim jeździć a nie po to żeby jeździł kolejka. Jak ktoś chce być eko niech jeździ do pracy na rowerze a nie kolejka z rowerem.

 21. Anonim pisze:

  Czyli jak ktoś przesiadł się na rower bo tak go media zachęcały zamiast jeździć swoim wygodnym BMW 5 do pracy przesiądź się na rower i skorzystaj z komunikacji miejskiej i jeżeli ktoś w to uwierzył, pozbył się swojego prywatnego miejsca parkingowego w stolicy i zaczął jeździć tak ekologicznie to teraz transport miejski się na niego wypina? Niesamowite… dobrze że ja zostałem przy samochodzie.

  • Cyklistka pisze:

   „Przesiądź się na rower” oznacza aby nim jeździć a nie wozić komunikacją. Jeśli ktoś ma daleko i nie czuje się na siłach jechać rowerem choćby 10km to niech zostanie w swoim BMW lub niech jeździ kolejką bez roweru. Nie rozumiem pomysłu pt. „Będę eko i przejadę rowerem z przystanku PKP/wkd/metra 800m do biura ” Niestety ale cykliści jeżdżą na rowerach a modni eko pseudocykliści je wożą i kropka.

   • Anonim pisze:

    Nie siły są istotne. Czemu podajesz przykład 800 m? Ja do biura mam 30 km z domu, najpierw 3 km do wkd, potem wkd koło 20, a potem autobusem 7 km. Nie jeżdżę rowerem tylko moim BMW do pracy, bo komfort i możliwość swobodnego sterowania swoim życiem jest dla mnie ważniejszy niż ty. Ale w mojej okolicy mieszka kilku menedżerów wyższego szczebla i niektórzy właśnie tak robią, jadą 3 km rowerem,.potem 20 km wkd, a potem znowu 7 km rowerem. Rozumiem że ty po wyjściu z wkd jesteś eko i nie korzystasz z mało ekologicznych autobusów?

    A czy oni daliby radę? Chłopaki biegają maratony, tylko nie zawsze jest czas jeździć 30 km, jak zdaniem lekarzy 10 km to świetny wysiłek pozwalający zachować dobre zdrowie.

   • Anonim pisze:

    „Przesiądź się na rower”
    Możesz podać kto to tak zdefiniował? Informacja na oficjalnej stronie wkd czy to twoja subiektywna i nic nie warta opinia grubasabez kondycji?
    Jestem pewny że widziałem zachęty/reklamy komunikacji miejskiej/WKD/PKP które jawnie tłumaczyły że komunikacja miejska jest świetnym sposobem na uzupełnienie długiej rowerowej wycieczki, która normalnie wymagałaby wzięcia auta. Jak ktoś się dał nabrać na te reklamy to teraz stracił.

 22. Kkkk pisze:

  WKD są ofiarą swojego sukcesu i możliwości przewozowe w przyzwoitych warunkach w godzinach szczytu dawno się wyczerpały.

 23. Rrr pisze:

  Kto wymyślił tę durnotę.
  Będę jeździł z rowerem mimo wszystko i niech mnie cmokną.
  O!

  • do człowieka rowera.... pisze:

   dobra dobra, przecież wszyscy wiedzą że rower to wyjmówka a tobię się podoba jak cie cmokają…. rrrr…..

 24. Andrzej Kaznowski pisze:

  Zamiast zakazu rowerów może WKD pomyślałaby o wprowadzeniu lepszych rozwiązań dla rowerów i rowerzystów. Aktualne rozwiązania w wagonach nie sprzyjają komfortu ani dla rowerzystów ani dla zwykłych pasażerów. Wręcz nie rzadko prowadzi do konfliktu, co wpływa na ogólne wrażenie i oceny jakości WKD wszystkich podróżnych. Chyba trzeba przyjąć do wiadomości, że rowerów przybywa i jest w interesie wszystkich, aby ten „problem” został rozwiązany.

  • Xxx pisze:

   Również trzeba przyznać, że rower jest do jeżdżenia a nie wożenia.

   • Anonim pisze:

    Wkd w reklamach sugerowało co innego. Ale zgodzimy się jak ktoś wybiera jeden środek transportu to nie ma prawa skorzystać z drugiego. Wybierasz rower, nie masz prawa 20 km z 30 km trasy zrobić wkd, wybierasz wkd tracisz prawo do przejazdów autobusem.

  • Takiowaki pisze:

   Rower służy do jeżdżenia, a nie do przewożenia go pociągiem, autobusem, czy innym tramwajem.

   • Anonim pisze:

    To czemu w wkd są miejsca dla rowerów? W przypadku autobusów i tramwajów to już zupełnie pudło bo regulamin wprost zezwala na przewóz rowerów.
    Plecaki też są po to żeby nosić je na plecach w trakcie chodzenia a nie wozić komunikacja miejską, więc jak bierzesz z domu plecak to na nóżkach do warszawki popykaj.

  • Bodexx pisze:

   Czy w obecnych czasach rowerzyści mogą wszystko i w wszędzie. Rowerzyści to nie są są nadludźmi bo używają roweru. Ja także jestem rowerzysta ale co teraz wyprawiają wszechmocni ecorowerzysci to czasami szokuje.

 25. 🐷 pisze:

  Pewnie strajkujący maszyniści, w godzinach szczytu, dojeżdżali na rowerach na swoje stanowisko pracy.

  • Kick pisze:

   Za to teraz siedzą w kabinie jak w biurze,na głowę nie pada,wiatry nie wieją,ciepło,praca siedąca i cieszą się z podwyżki

   • Anonim pisze:

    Ja wiem czy cieszą? Dalej mało zarabiają. Raczej to jest uczucie że udało ci się wywalczyć absolutne minimum za które ludzie są gotowi wykonywać te pracę, nie ma się z czego cieszyć.

  • marcin m. pisze:

   Gdyby dojeżdżali rowerami to by pewnie nie musieli strajkować bo rowery tańsze w utrzymaniu niż suwy którymi „muszą” jeździć

   • UżytkownikWKD pisze:

    Zostań maszynistą będzie jeździł suwem do pracy

   • UżytkownikWKD pisze:

    Zostań maszynistą i będziesz miał możliwość jeździć do pracy suwem

    • Abcd pisze:

     Już tak nie płacz, jak nie pasuje to niech zmienią pracę. Na wkd maszyniści zawsze płakali że mało zarabiają, niech się na warsztat przeniosą najlepiej na podwozia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły