Trwa zbiórka „Kilometrów dla Przylądka”

Region

Pogoda za oknem zachęca do aktywnego spędzania czasu. A co powiecie na to, by przyjemne połączyć z pożytecznym? Każdą aktywność można przełożyć na realną pomoc dla Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Autyzmem „Przylądek”.

Akcja „Kilometry dla Przylądka” wystartowała 1 maja. Jej celem jest wsparcie zbiórki dla Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Autyzmem „Przylądek”. Docelowo środki trafią na budowę „Domu na Zawsze Przylądek”, w którym osoby ze spektrum autyzmu znajdą swoje miejsce pracy i zamieszkania.

Żeby wziąć udział w akcji należy zainstalować aplikacje Activity na swoim telefonie i założyć bezpłatne konto. Następnie z listy należy wybrać konkurs „Kilometry dla Przylądka”. Następnie należy włączyć aplikację za każdym razem gdy wybieramy się na spacer, rower lub gdy planujemy pobiegać. W ten sposób aplikacja rejestruje pokonane kilometry. Każda aktywność to realne pieniądze na rzecz „Przylądka”.

– Niezależnie od tego, czy wolisz rowerowe wycieczki, popołudniowe bieganie, spacer czy trening… już niedługo każda Twoja aktywność weźmie udział w aktywnym wyzwaniu charytatywnym. W przyjacielskiej rywalizacji zyskasz dużo motywacji do regularnego ruchu, a przebyte kilometry przełożą się na wsparcie Fundacja Lepszy Start. Przez cały maj możesz zbierać kilometry, dbać o swoje zdrowie i jednocześnie pomagać. Akcją „Kilometry dla Przylądka” dokładamy cegiełkę do budowy placówki dla osób z autyzmem – zachęcają przedstawiciele fundacji.

Akcja trwa w najlepsze, a po 9 dniach pasek zbiórki pokazuje 29 proc. i kwotę 143 949 zł.  My zachęcamy wszystkich do pobrania aplikacji i wzięcia udziału w akcji. Nie musicie pokonywać maratonów by pomóc. Liczy się każdy kilometr!

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.