Remont willi Waleria – na jakim etapie są prace?

Milanówek

Remont willi Waleria jest już na mocno zaawansowanym etapie – informuje burmistrz Milanówka, Piotr Remiszewski. Co dzieje się w obiekcie?

Rewitalizacja willi Waleria to inwestycja, która nieco przeciągnęła się w czasie – głównie przez pandemię. Jednak ostatnie doniesienia burmistrza Piotra Remiszewskiego napawają optymizmem.

Po montażu nowego dachu, remont pozostałych części budynków ruszył pełną parą. Obecnie wykonywane jest wzmocnienie fundamentów za pomocą żelbetowej ławy poniżej poziomu oryginalnych fundamentów. Do tego prowadzone są nadal prace rozbiórkowe polegające na demontażu spodu stropów, co umożliwi dostęp do drewnianej konstrukcji nośnej.

W willi pojawi się także winda – przygotowano już miejsce na wykonanie żelbetowej konstrukcji, która wesprze jej szyb. Ponadto prowadzony jest montaż instalacji sanitarnej oraz okablowania.

Znaczenie przywrócenia willi Waleria dawnej świetności podkreśla burmistrz Milanówka – Rewitalizacja ten wyjątkowej dla historii naszego miasta willi, możliwa jest dzięki pozyskaniu ponad 8-milionowego dofinansowania. To miejsce z ogromnym potencjałem i jestem przekonany, że razem z zespołem Milanowskiego Centrum Kultury stworzymy tam wyjątkową przestrzeń dla kultury.

Jakie prace jeszcze czekają budynek? M. in. wymiana okien, wymiana instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych. Budynek zyska również nowe tynki i okładziny wewnątrz, a także nową elewację. Na realizację tego etapu wykonawca ma 15 miesięcy od dnia podpisania umowy, jednak nie dłużej niż do 30 listopada 2023 roku.

Do remontu willi Waleria będziemy jeszcze wracać.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Remont willi Waleria – na jakim etapie są prace?”

  1. rqerewrq pisze:

    Widzę, że na WPR trwa jakaś kampania promująca burmistrza. Czy obiecał wam jakąś kampanię reklamową? Czy może zapomnieliście dodać nagłówek „artykuł sponsorowany”?
    Szkoda, że nie piszecie o prawdziwych problemach Milanówka, wynikających z „rządów” wspomnianego pana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły