Pruszków jak… Hollywood

Pruszków

Nie chodzi tu jednak o przeistoczenie się Pruszkowa w filmową fabrykę snów, a o słynny napis Hollywood. Podobną konstrukcję można już podziwiać w Pruszkowie.

Jaki jest najbardziej charakterystyczny punkt w Hollywood? To oczywiście Hollywood Sign, słynny symbol fabryki snów, który wznosi się wysoko nad Los Angeles niczym… filmowy tytuł. Gigantyczny napis zlokalizowany na południowym zboczu góry Lee w  górach Santa Monica w Los Angeles. Białe litery mają wysokość 14 metrów, a długość całego napisu ma aż 110 metrów.

 

Podobny napis pojawił się ostatnio w Pruszkowie i powstał na zlecenie firmy MZO. Nasz „pruszkowski napis” nieco różni się od tego w Hollywood. Tu obok nazwy miasta znajduje się logo firmy MZO. A gdzie można go zobaczyć? Napis ozdobił tzw. Górę Żbikowską, czyli wysypisko na Gąsinie. Napis usytuowano od strony ul. Przejazdowej i można go podziwiać m.in. z autostrady.

Pytanie tylko czy napis „Pruszków” będzie równie sławny jak ten w Hollywood? Zobaczymy. A Wam podoba się napis?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Pruszków jak… Hollywood”

 1. Rafałek pisze:

  Wysypisko śmieci… Zacne miejsce… Pruszków dobrze kojażony będzie

 2. Nowak pisze:

  I elegancko. Przynajmniej coś co widać z daleka, a nie jakieś ścieżki dla ….dalarzy, czy inne dla kundlarzy.

 3. WolF pisze:

  Brawo po prostu WIELKIE BRAWO za pomysł!!!

 4. andrzej pisze:

  Wielu w Polsce te wyraz nie kojarzy sie dobrze.

 5. mosiek pisze:

  super pomysł

 6. Szymek pisze:

  A kiedy wieża Eiffla przez Urzędem Miasta? A w parku Potulickich może zrobimy małą Wenecje z gondolierami? Bez jaj naprawdę, nie ma na co pieniędzy wydawać tylko na napis Pruszków na wysypisku śmieci ??????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe