Park Lasockiego w nowej odsłonie

Milanowski Park Lasockiego oczekuje już na mieszkańców. To jedno z miejsc w mieście, które przeszło rewitalizację w ostatnim czasie.

Milanówek w ciągu ostatnich miesięcy przeżywa swoistą „rewolucję” jeśli chodzi o tereny zielone. Miasto otrzymało 10-milionowe dofinansowane na rewitalizację zieleni, dzięki czemu wiele miejsc zyskało drugie życie.

Jednym z nich jest Park Lasockiego. Znajduje się w północnej części Milanówka, w rejonie ul. Piaski i Parkowej. Jest pozostałością po dawnym terenie leśnym, który otaczał Dwór Lasockich. Przed rozpoczęciem prac nie zachęcał do odpoczynku. Dzisiaj, po przeprowadzonej rewitalizacji jest miejscem, w którym z przyjemnością można pospacerować po nowych alejkach, zaczerpnąć świeżego powietrza i odpocząć wśród zieleni.

W parku, poza nowymi alejkami pojawiły się ławki, pergole, a u wejścia pojawiła się drewniana konstrukcja. Docelowo będzie ona opleciona bluszczem, a u jej szczytu pojawi się niebawem tablice z nazwą parku, informacjami o patronie oraz regulaminem.

– Mam nadzieję, że Park Lasockiego będzie miejscem w naszym mieście, z energią rodem z „Tajemniczego Ogrodu” Frances Hodgson Burnett. Ci, którzy czytali wiedzą co mam na myśli, tych którzy jeszcze tego nie zrobili gorąco zachęcam – podkreśla burmistrz Milanówka, Piotr Remiszewski.
Jak podoba się Wam odnowiony park?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.