Z Biblusiem w świat książek

Grodzisk Maz.

Grodziska Biblioteka Publiczna zachęca małych mieszkańców do czytania książek. Ma jej w tym pomóc stworek Bibluś i specjalny zeszyt bohaterów.

Czytać warto już od najmłodszych lat. Proste jest, że dzieci nie sięgną od razu po „Krzyżaków” czy „Potop” ale miłość do książek warto zaszczepić w maluchach jak najwcześniej. Grodziska Biblioteka Publiczna wymyśliła sposób na to jak zachęcić maluchy do czytania. To specjalny program z nagrodami pod hasłem „Z Biblusiem w świat książek”. Akcja kierowana jest do przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Jak wziąć udział w zabawie? Trzeba założyć w bibliotece kartę czytelnika (musi to zrobić mama lub tata) o odebrać pakiet Biblusia. Znajduje się w nim odpowiednio oznaczony przez bibliotekarzy zeszyt. W nim należy wykonać prace plastyczne, które będą przedstawiać bohaterów lub wybraną scenę z przeczytanej książki. Za każdym razem gdy oddajemy przeczytaną książkę trzeba pokazać w bibliotece zeszyt z pracą. Wtedy otrzymamy naklejkę. Najlepsi czytelnicy (minimum 15 książek) wezmą udział w losowaniu nagród. Losowanie nagród nastąpi w trakcie tygodnia bibliotek w maju.

Do kiedy szkraby mają czas na czytanie? Akcja trwa do 29 kwietnia. Pracownicy w bibliotece pomogą dobrać odpowiednie książki dla malucha.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.