Widowisko historyczne w Parku Ołtarzewskim

Region

Pamięć o wydarzeniach historycznych jest niezwykle istotna. Jak co roku mieszkańcy Ołtarzewa i Ożarowa Mazowieckiego będą mogli podziwiać inscenizację Bitwy Ołtarzewskiej 1939.

Kilka dni temu obchodziliśmy 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dla całej ludzkości było to niezwykle bolesne doświadczenie. Za początek II wojny światowej przyjmuje się atak Niemiec na Polskę, który nastąpił 1 września. Potem do konfliktu przystąpiły kolejne kraje. Z kolei 17 września Polska została napadnięta przez Rosję. Podczas II wojny światowej nie brakowało bohaterskich zrywów jak powstanie warszawskie. Również w regionie odbywały się walki m.in. bitwa ołtarzewska.

Po raz kolejny Stowarzyszenie Historyczno Rekonstrykcyjne Patria przygotowało inscenizację bitwy. – Nasza inscenizacja ukazuje krótki aczkolwiek bardzo dynamiczny epizod walk z września 1939 roku, jaki miał miejsce na terenie Ołtarzewa i Ożarowa. Tegoroczne widowisko odbędzie się 9 września o godzinie 13, na terenie parku Ołtarzewskiego –  przedstawiają organizatorzy.

Najbliższa sobota (9 września) w Ołtarzewie będzie okazją do uczczenia pamięci tych, którzy polegli w bitwie i walczyli za naszą wolność. Zanim wszyscy będą podziwiać inscenizację, o 12.00 na Cmentarzu Żołnierzy Września w Ołtarzewie odbędzie się uroczystość patriotyczno-religijna.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.