Salon Poezji K40 – Owidiusz „Sztuka kochania”

Pruszków

Przed nami kolejny Salon Poezji K40. Tym razem tematem przewodnik salonu będzie poemat Owidiusza – „Sztuka kochania”

Najbliższy „Salon Poezji K40” odbędzie się 3 kwietnia o godz. 12.00. „Sztuka kochania” przez wieki należała do lektur zakazanych i uważana była za książkę daleką od przyjętych norm moralnych. Dziś, po upływie dwóch tysięcy lat poemat zachwyca swobodą podejścia do tematu, kunsztem języka i radością życia.  Prawdy, jakie na temat natury ludzkiej głosi autor, nie tylko świadczą o jego doskonałej znajomości psychologii, ale też zapewniają „Sztuce kochania” ciągłą aktualność. Poeta doradza, jak zdobyć i zatrzymać przy sobie ukochaną osobę, a pod płaszczykiem miłosnej dydaktyki uczy wdzięku, szlachetności w obyciu i dobrych manier.

Na scenie zobaczymy Magdalenę Zawadzką, która przeczyta poemat, a wokalnym dopełnieniem całości będą piosenki m.in Marka Grechuty, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w wykonaniu Katarzyny Łochowskiej, przy akompaniamencie Marcina Mazurka.

Na „Salon Poezji K40” zapraszają Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski i Stowarzyszenie K40.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 25 marca, od godz. 12:00 w Młodzieżowym Dom Kultury w Pruszkowie, ul. Tadeusza Kościuszki 41.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Salon Poezji K40 – Owidiusz „Sztuka kochania””

  1. kulturoznafca pisze:

    Chałtura pot. «mało ambitna dodatkowa praca, podjęta jedynie dla zarobku, często wykonywana……..

  2. misiek pisze:

    Uwielbiam Pani głos Pani Magdo :-*) do zobaczenia !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły