„Pani na Karolinie” – Spotkanie o Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej

Otrębusy

Z okazji urodzin Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Karolinie odbędzie się wyjątkowe spotkanie. Będzie ono poświęcone w całości współtwórczyni „Mazowsza”.

– Miałam w swoim życiu dwie wielkie miłości: teatr i „Mazowsze” – pisała Zimińska-Sygietyńska w swojej książce. Urodziła się w 1901 roku i od dziecka była związana z teatrem, zadebiutowała rolą Dziecka w sztuce „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej. Występowała na deskach warszawskich teatrów. Była także jedną z pierwszych w Polsce automobilistek – jeździła mercedesami i słynnym w Warszawie czerwonym kabrioletem Bugatti. Podczas wojny pisała antyhitlerowskie piosenki, była więziona na Pawiaku i przeszła przez obóz przejściowy Dulag 121 w Pruszkowie. W 1948 roku wraz z mężem założyła Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Co Mira Zimińska-Sygietyńska poświęciła dla „Mazowsza”? Jak wyglądała jej praca w Karolinie? Jaką była szefową? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania poświęconemu artystce – 25 lutego o godz. 15.00 w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” w Otrębusach.

Udział w spotkaniu „Pani na Karolinie” w ramach biletu wstępu na wystawę. Rezerwacja pod numerem telefonu: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770 lub e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “„Pani na Karolinie” – Spotkanie o Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej”

  1. Marek pisze:

    Przecież to była komunistka

  2. Czeri pisze:

    Ja wiem, że nie na temat ale czy jest możliwość aby Czarek dostał odszkodowanie w której po wycieczce dostał urazu słuchu?
    Czarek miał nie mieszkać w Pruszkowie chcieliśmy znaleźć inne miejsce zamieszkania dla niego niestety nie było środków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły