Jest porozumienie – jest ulica

Dzięki porozumieniu między gminami Brwinów i Milanówek, przebudowa ul. Mieszka I i Owczarskiej stała się faktem. Jak idą prace na budowie?

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy Was o podpisanym porozumieniu między gminą Brwinów i gminą Milanówek. Czego dotyczyło?

Zadanie obejmuje przebudowę ul. Mieszka I w Owczarni i ul. Owczarskiej w Milanówku na odcinku od ul. Milanowieckiej w Owczarni do ul. Konopnickiej w Milanówku. Jest to dość problematyczny fragment drogi, ponieważ leży ona na granicy dwóch gmin, ale także dwóch powiatów. Dodatkowo leży ona także częściowi w obszarze kolejowym, zatem stosowne dokumenty musiał wydać wojewoda mazowiecki.

96-metrowy fragment między istniejącą nawierzchnią z płyt betonowych i przejazdem przez tory WKD drogi zyska nowe oblicze. Jezdnia oraz chodniki i zjazdy do posesji będą wykonane z kostki betonowej.

Prace związane z tą przebudową są już bardzo zaawansowane, jestem przekonany, że wkrótce dobiegną końca – relacjonuje Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka. Cieszę się, że w tak krótkim czasie uda się zakończyć to zadanie podnosząc komfort użytkowników drogi – dodaje.

Burmistrz Brwinowa komentuje – Bardzo dziękuję burmistrzowi Miasta Milanówka oraz radnym Milanówka i Brwinowa za przykładną współpracę przy przygotowaniu tego przedsięwzięcia i wpisanie go do budżetów. Za kilka tygodni wspólnie razem będziemy mogli cieszyć się z kolejnych efektów tej dobrej współpracy!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.