Gmina chce walczyć z ubóstwem energetycznym. Ankieterzy ruszą w teren

Brwinów

Od 11 do 31 sierpnia w gminie Brwinów będzie prowadzona ankieta dotycząca ubóstwa energetycznego. Ankieterzy odwiedzą wytypowane przez gminę adresy.

Ankieterzy firmy Atmoterm S.A. wyposażeni w identyfikator oraz pismo od burmistrza odwiedzą wytypowane adresy i zbiorą informacje dotyczące sytuacji materialnej oraz stanu budynku. Działanie to ma charakter informacyjny i pozwoli gminie Brwinów poznać skalę zjawiska ubóstwa energetycznego, ocenić potrzebne środki i przygotować właściwe programy wsparcia. O ankiecie powiadomiona jest policja i Straż Miejska w Brwinowie.

Gmina Brwinów realizuje szereg przedsięwzięć na rzecz poprawy jakości powietrza, w tym przeciwdziałania zjawisku zanieczyszczenia powietrza oraz na rzecz eliminacji zjawiska ubóstwa energetycznego. W bieżącym roku gmina przystąpiła do realizacji zadania o nazwie „Diagnoza ubóstwa energetycznego Gminy Brwinów”. W ramach zadania ankieterzy odwiedzą wytypowane adresy i zbiorą informacje dotyczące:
–  informacji dotyczącej budynku (stanu ocieplenia, powierzchni ogrzewanej, źródeł ogrzewania, spalanego paliwa, planów wymiany źródła ciepła).
– sytuacji materialnej (średni dochód na głowę w gospodarstwie domowym, pobierane zasiłki, liczba osób niepełnosprawnych).

Badanie kwestionariuszowe nie jest działaniem kontrolującym. Nie jest również obowiązkowe i można odmówić odpowiedzi na poszczególne pytania. Działanie to ma charakter czysto informacyjny i pozwoli gminie Brwinów poznać skalę zjawiska ubóstwa energetycznego, ocenić potrzebne środki inwestycyjne i przygotować właściwe programy wsparcia. Urząd gminy Brwinów zwraca się z prośbą do mieszkańców wytypowanych adresów o przekazanie niezbędnych informacji ankieterom.

Jeżeli ktokolwiek z Państwa lub Państwa sąsiadów może być dotknięty zjawiskiem ubóstwa energetycznego, bardzo prosimy o kontakt z numerami telefonów:
Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa tel.: (22) 738 25 94;
ATMOTERM S.A., tel.: 881 912 151.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Gmina chce walczyć z ubóstwem energetycznym. Ankieterzy ruszą w teren”

  1. wkurzony pisze:

    A kiedy zaczniecie walczyc z hamami co palą miałem. Kontrola paleniska nic nie daje bo miał to chemicznie też węgiel tyle że jak sie pali to godzinami dymi i capi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły