Funkcjonalna szczoteczka soniczna – czyli jaka?

Art. Sponsorowany

Nie ulega wątpliwości, że szczoteczka soniczna przewyższa swoją skutecznością wszystkie szczoteczki manualne. Każdy, kto wypróbuje tę nowoczesną metodę mycia zębów, nie będzie chciał już wrócić do tradycyjnej techniki. Chcąc wybrać funkcjonalną szczoteczkę soniczną, trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Wiesz o jakie chodzi? Podpowiadamy!

Co potrafi szczoteczka soniczna?

Najważniejszym atutem szczoteczki sonicznej jest niebywała skuteczność w usuwania płytki nazębnej. Jest to możliwe dzięki ruchom sonicznym, które w dobrej klasy urządzeniach osiągają prędkość nawet do 96.000 ruchów na minutę! W żaden sposób nie jesteśmy w stanie choćby zbliżyć się do takiego wyniku przy użyciu szczoteczki manualnej.

W sklepach internetowych, takich jak DentiLove.pl znajdziesz duży wybór szczoteczek sonicznych od różnych producentów. Urządzenia te dysponują licznymi możliwościami, jak np.:

Kilka trybów pracy – potrzeby każdego z nas mogą się zmieniać, dlatego niektóre urządzenia mają kilka trybów. Najpopularniejsze to standardowy (nazywane często codziennym) i delikatny (ten przydaje się po zabiegach stomatologicznych lub gdy pojawia się skłonność do nadwrażliwości). Wiele modeli oferuje tryb wybielający, który pomaga pozbyć się przebarwień. Możesz spotkać się także z trybem masaż, który wspaniale działa na dziąsła.

 – Timer – niezwykle przydatna funkcja, która odmierza optymalny czas mycia zębów. Dwie minuty podzielone są na 30-sekundowe etapy. W ten łatwo opanowujemy tempo przesuwania szczoteczki sonicznej po łukach zębowych.

 – Pressure sensor – to czujnik nacisku, który reaguje, gdy zbyt mocno dociśniesz nasadkę do zębów. Szczoteczka soniczna działa idealnie przy lekkim przyłożeniu włókien.

– Dostosowanie mocy – funkcja, która umożliwia regulację prędkości szczoteczki (np. w 4-stopniowej skali). Wówczas każdy z trybów pracy możesz dodatkowo dopasować do swoich oczekiwań, zmieniając prędkość drgań.

– Wyświetlacz – w wyraźnym podświetleniu widzisz jaki wariant jest używany lub na jaki zmieniasz.

– Końcówki różnego rodzaju – czasem możemy potrzebować większej delikatności podczas higieny jamy ustnej. Dotyczy to np. osób będących w trakcie leczenia ortodontycznego, gdy po regulacji aparatu przez kilka dni może być odczuwalna większa tkliwość.

– Kompatybilność z aplikacją mobilną – niektóre ze szczoteczek sonicznych współpracują z telefonem, monitorując i raportując przebieg higieny jamy ustnej.

Najlepsze szczoteczki soniczne – jak wybrać?

W wyborze szczoteczki sonicznej z pewnością pomocne są rankingi. W zwięzłych zestawieniach porównywane są właściwości urządzeń oraz ich popularność wśród użytkowników. W jednym z ciekawszych rankingów szczoteczek sonicznych: www.dentilove.pl/ranking-szczoteczek-sonicznych znajdziesz 10 różnych modeli.

Oprócz dostępnych funkcjonalności, warto wziąć pod uwagę także praktyczne aspekty. Wydajność baterii może mieć istotne znaczenie, gdy szczoteczka soniczna będzie z nami często podróżować. Warto zwrócić uwagę także, czy w zestawie otrzymamy też etui oraz jaki jest poziom wodoodporności urządzenia. Nie bez znaczenia pozostaje też sprawa estetyki. Królują oczywiście klasyczne białe szczoteczki soniczne, ale czarne odpowiedniki także mają wzięcie. Nie brakuje modeli w niezwykłych kolorach – fioletowym, zielonym czy różowym. Jeżeli najbardziej cenisz sobie prostotę rozwiązań i brak komplikacji – wybierz jedną ze szczoteczek sonicznych Philips Sonicare: https://www.dentilove.pl/szczoteczki-do-zebow/szczoteczki-soniczne/philips-sonicare.

Szczoteczka soniczna = zdrowe zęby i biały uśmiech

Szczoteczki soniczne, które dają możliwość stosowania trybu wybielającego, cieszą się ogromnym powodzeniem. Problemem wielu z nas są nieestetyczne przebarwienia, które pozostawia herbata, kawa, czerwone wino. Dzięki tym zaletom nowoczesnych urządzeń, możemy zrezygnować z kosztownych zabiegów na fotelu stomatologicznym.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.