Drogowcy wybrali wykonawcę ronda w al. Wojska Polskiego

Pruszków

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał firmę, która zajmie się budową ronda u zbiegu al. Wojska Polskiego, ul. Przyszłości i ul. Emancypantek. Inwestycja pochłonie prawie 12,3 mln zł.

Wielu kierowców zaznacza, że rozwiązanie komunikacyjne, które stworzono na al. Wojska Polskiego (dw 719) po wybudowaniu ul. Przyszłości jest absurdem. I nie ma się co dziwić, bo ten „zlepek” dwóch skrzyżowań jest dość dziwny. Kierowcy wyjeżdżający z ul. Działkowej w kierunku Komorowa na ul. Przyszłości mają sporo problemów. To samochody na ul. Przyszłości mają pierwszeństwo, a jeśli kolejka aut do świateł przy Wojska Polskiego jest dość długa, to kierowcy chcący skręcić w lewo z ul. Działkowej na wykonanie manewru muszą poczekać lub liczyć na życzliwość innego kierowcy.

Cały układ drogowy na tym nietypowym skrzyżowaniu jest dość skomplikowany i niewydolny. Ograniczona widoczność na skręcie między ul. Działkową a Przyszłości sprawia, że skrzyżowanie jest dodatkowo niebezpieczne. Choć trzeba przyznać, że kierowcy w tym miejscu poruszają się wyjątkowo ostrożnie.

Drogowcy z MZDW dokumentację projektową mieli gotowa już w ubiegłym roku. – Projekt zakłada rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 719 (al. Wojska Polskiego) poprzez budowę ronda 5-wlotowego turbinowego, co ma na celu uspokojenie ruchu na wlocie do miasta w DW 719 oraz poprawę parametrów technicznych wzajemnego połączenia z ul. Przyszłości i z ul. Działkową oraz ul. Emancypantek, a także budowę sprawnego systemu odwodnienia i oświetlenia ulicznego – mówiła nam w ubiegłym roku Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Do przetargu na budowę ronda zgłosiły się cztery firmy. Po prawie dwóch miesiącach drogowcy wybrali wykonawcę prac. To firma Skanska, która za realizację inwestycji zainkasuje prawie 12,3 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Drogowcy wybrali wykonawcę ronda w al. Wojska Polskiego”

 1. Nadczłowiek piszący dla matołów pisze:

  Cały układ drogowy Pruszkowa to jeden wielki syf gorzej niż u ruskich! Polecam wam Polskiej hołocie aby zamiast ronda postawić w tym miejscu apartamentowiec! Żeby w tym chorym mieście była dobra infrastruktura drogowa trzeba by było zniszczyć 35% miasta i zacząć budować drogi a dopiero potem bloki które są wszędzie. Poczekajcie jak otworzą Waryńskiego, żeby dojechać do pracy w Warszawce na godzinę 8:00 trzeba będzie wyjeżdżać o godzinie 4:00 aby się po prostu nie spóźnić. Polskość to nienormalność tutaj Herr donald miał rację przykład tego jak rozwija się Pruszków jest tego świetnym przykładem. Jeszcze 10 lat temu było tu normalnie problemem jest deweloperka i wszędzie budowane osiedla, zamiast dróg i parkingów oczywiście.

 2. Stra haha pisze:

  Narzekajcie że znowu Strabag…. Ale zaraz hmmm….

 3. Anonim pisze:

  A nie można zrobić odpowiedniego opóźnienia świateł tylko trzeba wydawać , aż tyle kasy na rondo

 4. Jon pisze:

  Rozumiem , że likwidacja parkingu jest niezbędna do wykonania objazdu podczas budowy ronda.
  Dlaczego do tej pory czyli przez kilkadziesiąt lat pozostaje on w tak tragicznym stanie ?
  Jak długo będą stały tam budy szklarza czy inne garaże szpecąc otoczenie ?
  Dlaczego nie ma łącznika Plantowa -parking – Działkowa?
  Kiedy skończy się udręka mieszkańców osiedla Staszica przez , które jadą samochody od ul. Działkowej do skrzyżowania przy Lidlu !!!

  • Ten pisze:

   Otoczenie to już jest szpecące przez podniszczone elewacje wielkiej płyty. Na tle tego nowego bloku przy Lidlu to Os. Staszica wygląda jak slumsy.

   Wystarczyłoby odświeżyć elewacje i osiedle wyglądałoby całkiem całkiem.

   Gorzej, że teraz będzie gorzej z parkowaniem jak zlikwidują parking „klepisko”.

 5. Gość pisze:

  A kiedy zaczynają? Jaki mają termin na wykonanie? Jak się napisało „A” to może by i tak napisać „B”.

  • Anna Zwolińska pisze:

   Jak tylko będziemy znali te daty to je podamy. Póki co został wybrany oficjalnie wykonawca. Umowa jeszcze nie została podpisana, a to właśnie data podpisania jest tu kluczowa jeśli chodzi o poszczególne terminy.

   • GM pisze:

    Pani Aniu, sadze, ze warto dodac informacje o zmianach w komunikacji po zakonczeniu nowej inwestycji w Nowej Wsi (ul.Brzozowa/Grodziska). Bedzie sajgon. I to juz niebawem.

  • widzę to z okna pisze:

   Jeśli chodzi o start to coś zaczyna się dziać w tej kwestii, chyba zaczęły się przygotowania do budowy, bo zlikwidowali już parking „klepisko” – rozbierając m.in. wiaty parkingowe.

 6. PirloPirlo pisze:

  Szkoda że zabrakło informacji kiedy jest planowana budowa/oddanie do użytku.

  • Anna Zwolińska pisze:

   Jak tylko będziemy znali te daty to je podamy. Póki co został wybrany oficjalnie wykonawca. Umowa jeszcze nie została podpisana, a to właśnie data podpisania jest tu kluczowa jeśli chodzi o poszczególne terminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły