Czy plac zabaw na osiedlu Kopernika zostanie odnowiony?

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat niedawno otworzył oferty na rewitalizację placu zabaw na osiedlu Kopernika. Niestety, wszystkie znacznie przewyższają założony budżet.

Budowa placu zabaw na osiedlu Kopernika w Grodzisku Mazowieckim zakładała montaż nowych urządzeń – zestawu wielofunkcyjnego ze zjeżdżalniami i ściankami wspinaczkowymi, domkami i park trampolin. Do tego pełno huśtawek, bujawek i karuzeli. Całość będzie umieszczona na nawierzchni bezpiecznej. Wokół placu zaplanowano nasadzenia drzew i krzewów.

W budżecie na tę inwestycję gmina przeznaczyła 909 tys. zł. Do przetargu zgłosiło się 5 chętnych. Najtańszą ofertę przedstawiła Grupa EPX z Pustkowa, która wyceniła całość na niecałe 943 tys. zł. Poniżej 1 mln zł zaproponowała firma Baobab z Warszawy, pozostałe oferty przekroczyły 1 mln zł. Jedna oferta została odrzucona. Finalnie grodziski magistrat wybrał najtańszą ofertę Grupy EPX, zatem rewitalizacja placu zabaw będzie wymagała dodatkowych nakładów z budżetu gminy.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 550 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Czy plac zabaw na osiedlu Kopernika zostanie odnowiony?”

  1. Wilq pisze:

    Przecie Grodzisk to najbogatsza gmina w Pl. A kasy zydza na dzieciaki?

  2. Mieszkanka pisze:

    Z tego co wiem, kilka placów zabaw na osiedlu Kopernika/Teligi zostało odnowionych. A co z placami na Sadowej, Sienkiewicza koło plebanii? Kompletnie już popadły w ruinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły