Wyrwali zwycięstwo

Do ostatnich sekund trwała zażarta walka między Zniczem Basket Pruszków a GTK Gliwice. Zespół Marka Zapałowskiego wygrał 74:72.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych, którzy w pierwszej kwarcie wypracowali dziewięciopunktową przewagę – 24:15. W drugiej odsłonie oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę, jednak gliwiczanie mogli być spokojni. Goście na półmetku rywalizacji prowadzili 41:33.

Kolejne dziesięć minut to niezwykle zacięta gra. Po rzucie Cechniaka był remis – po 45, a chwilę później gospodarze prowadzili 46:45. Ostatnia minuta należała do GTK, które dzięki trójce Radwańskiego i celnym rzucie Weselaka zyskali przewagę – 57:52.

Na półmetku czwartej odsłony wydawało się, że Znicz Basket jest na dobrej drodze do zwycięstwa – 64:59. Jednak w ciągu dwóch minut sytuacja diametralnie się zmieniła. Na 21 sekund przed końcem był remis – po 72. W poczynania gości wdarły się błędy, na linii rzutów wolnych pojawił się Cechniak, który dał pruszkowskiej ekipie zwycięstwo.

Najwięcej punktów dla Znicz Basket zdobył Damian Cechniak – 18.

MKS Znicz Basket Pruszków – GTK Gliwice 74:72 (15:24, 18:17, 19:16, 22:15)