Zdemolował przystanek i… zasnął

Nadarzyn

Policjanci z Nadarzyna zatrzymali mężczyznę, który zdemolował jeden z przystanków autobusowych, a potem... usnął na ławce.

Do incydentu na jednym z przystanków autobusowych na ul. Pruszkowskiej w Nadarzynie doszło w miniony wtorek. – Przed godziną 22.00 oficer dyżurny komendy pruszkowskiej otrzymał informację, że przy ulicy Pruszkowskiej w Nadarzynie, nieznany mężczyzna wybił szybę wiaty przystankowej. Natychmiast na miejsce udali się funkcjonariusze z Nadarzyna. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali śpiącego na ławce przystanku młodego mężczyznę i potwierdzili fakt wybicia szyby – informuje podkom Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Okoliczności wskazywały, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, co szybko się potwierdziło. – Zaspanego mężczyznę funkcjonariusze przewieźli do komendy, gdzie poddali go badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wykazało, ponad 2 promile alkoholu w organizmie 22-latka. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze, jednak nie mógł logicznie wytłmaczyć swojego zachowania – dodaje podkom. Kańka.

Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.