Ukradli telefony i 30 tys. zł

Pruszków

Kradli na terenie gminy Błonie i powiatu pruszkowskiego, w Książenicach, a także w miejscowości Słomin. Ich łupem padały telefony i pieniądze. Zostali zatrzymani w Kaniach na ul. Warszawskiej.

– Kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży trzech telefonów i pieniędzy z terenu budowy w miejscowości Słomin. W ubiegłym tygodniu otrzymali informację, że mężczyźni mogą poruszając  się niebieskim oplem i prawdopodobnie mogli dokonać kolejnej kradzieży.  Postanowili zweryfikować tę  informację – poinformowała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Wspomniany pojazd funkcjonariusze zauważyli w Kaniach na ul. Warszawskiej, więc postanowili go zatrzymać do kontroli. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 54 i 59 lat. Wewnątrz znajdowało się kilka plików gotówki. Jak ustalili policjanci pieniądze w kwocie ponad 30 tys. zł pochodzą z kradzieży, do której doszło na terenie gminy Błonie. 

Ale to nie wszystko… – Prowadzone w tej sprawie czynności wykazały, że oprócz tych dwóch kradzieży mają oni na swoim koncie kradzież pieniędzy z terenu budowy w Książenicach. Dochodzeniowcy na podstawie zgromadzonego materiałów dowodowego przedstawili mężczyznom po trzy zarzuty kradzieży. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności – podkreśla podkom. Karolina Kańka.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.