Rajd Barbórka w Pruszkowie

Pruszków

Rajd Brabórka to impreza, która kończy oficjalnie sezon motorsportu. W tym roku na mieszkańców Pruszkowa czeka nie lada gratka – start honorowy tej imprezy odbędzie się w okolicy dworca kolejowego.

Dla fanów motorsportu w Pruszkowie szykuje się wieczór atrakcji. Legendarny już rajd Barbórka po raz pierwszy zawita poza granice Warszawy. Dzięki temu ta kultowa impreza dotrze do jeszcze większej liczby rajdowych fanów – uzasadniają organizatorzy.

Dwudniowe zmagania największych tuzów motorsportu rozpoczną się 3 grudnia startem honorowym zlokalizowanym tuż przy dworcu kolejowym w Pruszkowie. Warto zaznaczyć, że jeszcze przed startem będzie można zobaczyć strefę przedstartową na terenie „Znicza” przy ul. Bohaterów Warszawy.

Pierwsza załoga pojawi się na rampie już o 18.00, a o 18.15 rozpocznie się rywalizacja. Pierwszy odcinek SZNAJDER BATTERIEN PRUSZKÓW poprowadzony zostanie ulicą Sienkiewicza, Staszica, Gomulińskiego, Działkową, Południową i Bryły. Metę zaplanowano na wysokości siedziby MZO. Żeby nie było za łatwo, kierowcy będą musieli zmierzyć się z wjazdem, prowadzącym przez ślimaka, na najwyższe piętro parkingu centrum handlowego Nowa Stacja. Tam odbędzie się techniczna sekcja, potem zjazd w dół i kontynuowanie jazdy ulicami Pruszkowa.

Jednak kierowcy nie będą jechać „o pietruszkę”. Załogi będą rywalizować o puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Pruszkowa, Pawła Makucha. Zdobędzie go ekipa z najlepszym czasem przejazdu. Dla kibiców natomiast przewidziano konkursy. Jak informuje Łukasz Deńca, CFO ECC Real Estate, właściciel Centrum Handlowego Nowa Stacja – Dla kibiców w tygodniu poprzedzającym to wydarzenie będziemy organizowali konkursy. Nagrodami będą wejściówki na odcinki specjalne Rajdu Barbórka, a także przejazd w charakterze pasażera po trasie naszego odcinka specjalnego.

Żródło: barborka.pl

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 16

16 odpowiedzi na “Rajd Barbórka w Pruszkowie”

 1. Dziudzio pisze:

  Super pomysł ,cały pruszkow stoi w korku i na dodatek smród ze spalonych opon jakby w piecach nie palili

 2. pytajnik pisze:

  3 grudzień o 18:00 to jest piątek! Szczyt powrotów do miasta. Jak będzie wyglądał dojazd do domów? Może warto podać objazdy.

 3. Atrakcja pisze:

  Będzie capić wtedy z mpo?

 4. Jimi pisze:

  Kiedy remont nawierzchni na Sienkiewicza? Taka reprezentacyjna a taka dziurawa…

 5. Mati pisze:

  A będą mieli okazję przejechać się drogową wizytówką Pruszkowa – odcinkiem od ronda przy nowej stacji do mcdonalda ? To dla uczestników unikalna okazja przejechania się drogą z lejami po bombach bez konieczności udawania się w rejon działań wojennych

 6. Albert pisze:

  Jeżeli będzie padać to samochody będą startować z tego stawu pod stacją. I meta pod tym śmierdziowiskiem. Kto to wymyślił?

 7. Mieszkaniec pisze:

  Chwali się Makuch jakby to on miał coś do powiedzenia w tej sprawie…a tak naprawdę to powiat musiał wyrazić zgodę organizatorom którym jest automobil klub….bo to są głównie drogi powiatowe.

 8. ot i cały mój komentarz pisze:

  Rower spięty ancuchem do płotu (jaki prezydent takie miasto Barbórki and so on……..)

 9. robot pisze:

  Rajd po galerii (będą miejscowe galerianki ?) i meta w śmieciach. Suuuper !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły