Są chętni na budowę ul. Wolności

Parzniew

Urząd gminy w Brwinowie otworzył oferty w przetargu na budowę ul. Wolności w Parzniewie i połączenie jej z ul. Przyszłości. Zgłosiły się trzy firmy.

Pierwszy fragment ul. Wolności od ul. Solidarności do ul. Młodości wybudowano w zeszłym roku. Teraz ulica ma połączyć się z ul. Przyszłości, czyli drogą powiatową nr 3141W. W ramach inwestycji wybudowana zostanie jezdnia o szerokości 6 metrów, rondo, chodnik, ciąg pieszo-rowerowy, 60 miejsc parkingowych, zjazdy, kanalizacja, oświetlenie i niezbędna infrastruktura techniczna.

– Na skrzyżowaniu z przyszłą ulicą Opatrzności zaprojektowaliśmy rondo. To będzie droga m.in do szkoły, kluczowa na terenie osiedla. Pojawią się miejsca parkingowe z oświetleniem, ścieżka rowerowa, chodnik. Najtrudniejszy moment dla tego przedsięwzięcia to przebudowa linii energetycznej wysokiego napięcia. Dostawione zostaną dodatkowe słupy, aby podnieść linię – mówił nam tuż po ogłoszeniu przetargu Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Chęć podjęcia się tego zadania zgłosiły trzy firmy. Zaproponowane ceny wahają się od 4 mln 479 tys zł do prawie 6 mln zł. Tymczasem budżet przeznaczony na tę inwestycję to 3 mln 850 tys zł. Co w tej sytuacji? Władz gminy mają dwa wyjścia. Unieważnić postępowanie lub zwiększyć pulę przeznaczonych na nie pieniędzy. Na razie nie wiadomo, które rozwiązanie zostanie wybrane.

 

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Są chętni na budowę ul. Wolności”

 1. WolF pisze:

  Ja słyszałem teorię, że teren między osiedlami nie należy do miasta, ani Agromana, ale jest własnością obu osiedli.

 2. As pisze:

  Ten nibyparking pomiedzy osiedlami, to teren prywatny Agromana. Nie zostnie wyremontowany, raczej nigdy, bo niby jaki m interes A? Chyba,, że miasto przejmie, co równie wątpliwe. Cieszcie wogole mozecie tamtędy przejechać. Poza tym z osiedli powinien byc wyjazd na nową ulice.

 3. Anonim pisze:

  A może by tak Burmistrz Brwinowa przejął ulicę Młodości i skończył ze skansenem w tym miejscu? Agro-Man też nie lepszy. Na tych dziurach można poważnie uszkodzić samochód.

  • MS pisze:

   A może by burmistrz przejął Twoja działkę. Skoro uważasz że działkę prywatną można tak po prostu przejąć.
   Burmistrz już dawno próbował. Właściciel (Agro-Man) to skutecznie storpedował; do niego kieruj pretensje.

 4. Anonim pisze:

  A te doły jakieś 100 m ulicy młodości do przyszłości to kiedy będą zasypane? To doprawdy jakieś curiosum w środku osiedla.

 5. Brwinowianin pisze:

  a w jaki sposób droga ta połączy się z tą od działkowej do przejazdowej ?
  – tak tak, już się domyślam…w sposób najtańszy z możliwych, czyli skrzyżowaniem ze światłami ?

 6. Anonim pisze:

  Czy w czasie budowy skrzyżowania ul. Wolności z ul.Przyszłości ruch na tej drugiej będzie zamknięty lub ograniczony?

 7. BOB pisze:

  skąd oni biorą te ceny…4 mln za 400m drogi z parkingiem i kilka latarnii

 8. Anonim pisze:

  Władze gminu niech się wezmą za ulicę Młodości od Wolności do Działkowej. Wstyd, że dziury są niemalże większe od samochodu.

  • MS pisze:

   Działka prywatna. Pytaj właściciela (Agro-Man). Gmina ma prawny zakaz inwestowania w działki prywatne, za to to burmistrz idzie za kraty, więc nie licz że to zrobi.

  • sąsiad pisze:

   Nie ma obowiązku tędy jeździć. To działka prywatna. Nie droga publiczna (choć były starania aby się twoja stała, właściciel skutecznie nie pozwolił).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły