Rondo na Stalowej i Powstańców już w piątek?

Pruszków

Budowa ronda u zbiegu ulic Powstańców, Stalowej i Plantowej w Pruszkowie przebiega w ekspresowym tempie. Możliwe, że kierowcy pojadą nim już w najbliższy piątek.

W przypadku inwestycji drogowych zazwyczaj musimy informować o opóźnieniach i problemach, jakie pojawiają się w trakcie ich realizacji. Tym razem jest zupełnie inaczej. Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania na przecięciu Stalowej, Powstańców i Plantowej miała potrwać do 12 maja. Ale wszystko wskazuje, że zakończy się jeszcze przed Wielkanocą.

Postępy widać gołym okiem. Na miejscu każdego dnia uwija się duża ekipa robotników, położony został już nowy asfalt. – Zgodnie z podpisaną umową okres realizacji zadania wynosi 56 dni, co oznacza, że zakończenie robót powinno nastąpić najpóźniej 12 maja. Z informacji uzyskanych od wykonawcy wynika, że planowane jest otwarcie ronda dla ruchu już w najbliższy piątek. Obecnie trwają prace brukarskie, pozostaje do wykonania jeszcze warstwa ścieralna na jezdni i podłączenie zasilania do lampy oświetleniowej na centralnej wyspie oraz wprowadzenie stałego oznakowania – mówi nam Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski.

Rondo pojawi się w miejscu niezbyt bezpiecznego skrzyżowania ze zniszczoną nawierzchnią. Kolejne duże zmiany w tym rejonie miasta szykują się jeszcze w tym roku. Pruszkowski urząd miasta przygotowuje się do kompleksowej przebudowy ulicy Stalowej. Postępowanie przetargowe w tej sprawie jest w toku.

AKTUALIZACJA
Zgodnie z zapowiedziami rondo udało się otworzyć w piątek.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 27

27 odpowiedzi na “Rondo na Stalowej i Powstańców już w piątek?”

 1. Drogowiec pisze:

  Ciekawe kiedy poprawią plamy na nawierzchni?To jest bubel. Kto podpisze się pod takim odbiorem?

 2. xxtoday pisze:

  Rondo otwarte, autobusy jeżdżą trasami sprzed remontu a w Urzędzie Miasta dalej śpią i chyba nie wiedzą, że powinni zmienić rozkład jazdy linii nr 1 a może rozkład już zmieniony tylko nikt nic nie wie.
  W tej wsi zwanej Pruszków nigdy się nie zmieni na lepsze – mieszkańcy to zło konieczne.

 3. Anonim pisze:

  Otworzyli?

 4. Wilku Starszy pisze:

  Na rondzie powinien być pomnik biedronia z flagą tęczy. Takich rzeczy chce cały Pruszków !!!

 5. realista pisze:

  wreszcie a przy okazji może by ktoś pomyślał o ul Kościuszki bo to wstyd żeby ulica miała taką nawierzchnię

 6. Marco Burak pisze:

  Jeszcze na skrzyżowaniu Armii krajowej z Wojska Polskiego też by dobrze zdało egzamin, tam wiecznie są stłuczki więc kolejne to już tam

 7. Mike pisze:

  Jeszcze jakby te tory oraz znak stop zlikwidowali byłoby super

 8. Kerim pisze:

  A odbiory techniczne ile potrwają?

 9. mieszkaniec pisze:

  super! można byłoby tak wszystkie inwestycje realizować w mieście.

 10. Głos pisze:

  Miałbym prośbę żeby ta firma wykonywała w Pruszkowie wszystkie prace związane z jej branżą! Takim sprawdzonym firmom trzeba nawet więcej zapłacić ale spać spokojnie. Raszyn ulica Sportowa…nowa nawierzchnia, rondo… Studzienki tak wykonane że jazda tą ulicą to slalom… Patałachom dziękujemy, mamy tu sprawdzoną i solidną firmę!

 11. Tunelowy pisze:

  Teraz prosimy o relację z budowy tunelu w ciągu Działkowej i tunelu na peron w Pruszkowie. Będzie ciekawie…

 12. mariano pisze:

  PEŁEN SZACUNEK dla ekipy budowlanej codziennie przechodzę i widać gołym okiem MEGA pozytywny postęp prac. Oby więcej takich firm wygrywających przetargi

 13. juzek pisze:

  wysepka ze swiatlami bedzie tamoj jeszcze?

 14. super kierowca pisze:

  Rondo jest skrzyżowaniem bezkolizyjnym? Od kiedy? Przypominam że żyjemy w polsce. Tutaj ludzie wjeżdzając na rondo używają kierunkowskazu, a zjeżdzając nie używają go, albo włączają lewy
  rondo to najłatwiejszy sposób na naprawę uszkodzonego zderzaka

  • Ktoś pisze:

   Lepiej milczeć i wydać się niemądrym niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

   • Pro pisze:

    Tyle że ma całkowita rację. Rondo w Polsce to bezprawna dzicz, jakieś 10% kierowców jeździ tak jak powinni włączając kierunek tylko przy zjeździe.
    Naprawiłem już na rondach niejeden samochód korzystając z idiotyzmu Polaków i za każdym razem wzywali policję będąc przekonanymi że to moja wina xD oczywiście zawsze kończyło się na mandatach gratis

    • hhhh pisze:

     „Naprawiłem już na rondach niejeden samochód korzystając z idiotyzmu Polaków” – a później się obudziłeś, jak w tym dowcipie.

 15. Marcin pisze:

  To rondo tam jest w jakim celu? Dotychczasowe rozwiązania dobrze się przyjęły. Mam nadzieję, że nowa nakładka asfaltowa na Stalowej pojawi się równie szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły