Ostatnie chwile na wsparcie Kacpra

Pruszków

Zbiórka na leczenie Kacpra Pacaka z Pruszkowa dobiega końca. Do jej zakończenie pozostało już kilka godzin, a nadal nie udało się zebrać pełnej kwoty.

W maju 2018 r. u Kacpra zdiagnozowano chłoniaka DLBCL. Diagnoza brzmiała jak wyrok, a pracę i studia zastąpiły szpitalne korytarze. Wszystkie życiowe plany nagle runęły. Choroba nie pytała o zdanie, wdarła się w życie Kacpra i brutalnie wywróciła wszystko do góry nogami. Ratunkiem miał być przeszczep komórek macierzystych. Niestety radość trwała zaledwie dwa miesiące. Chłoniak znów zaatakował.

Mimo wszystkich przeciwności Kacper i jego rodzina nadal walczą. Ratunkiem może być leczenie CAR-T Cell. Kłopot w tym, że jest ono bardzo drogie. Życie Kacpra wyceniono na ponad 2 mln zł. Zbiórka na jego leczenie trwa.

Leczenie Kacpra już wystartowało. W walce o życie liczy się każda minuta. Kacper prawdopodobnie jest pierwszym pacjentem w Polsce poddanym leczeniu CAR-T Cell. To sprawia, że nie wiadomo ile będzie kosztowała cała kuracja. Niewykluczone, że kwota może być wyższa niż początkowo zakładano. Dlatego tak ważne jest, by uzbierać kwotę na dostępnym kosztorysie.

Sam Kacper dziękuje wszystkim, którzy do tej pory włączyli się w zbiórkę. — Dziękuję Wam za otrzymane wsparcie. Ponad 52 tysiące osób uznało, że moje życie warte jest pomocy. Nigdy się za to nie odwdzięczę. Jeszcze miesiąc temu nie wiedział, czy dożyję do 1 listopada. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że mój ratunek jest na wyciągnięcie ręki. Postaram się z całych sił na niego zasłużyć! – podkreśla Kacper.

Do zakończenia zbiórki pozostało już kilka godzin. Brakuje już niewiele ponad 20 tys. zł. Zbiórka na jego leczenie jest prowadzona przez portal portal siepomaga.pl. Na facebooku została utworzona grupa, gdzie charytatywnie wystawiane są przedmioty na sprzedaż, a środki ze zbiórki trafiają na konto Kacpra. Dołączcie, licytujcie, wystawiajcie i pomagajcie #zbieramydlakacpra #licytacje dla #KacperPacak

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Ostatnie chwile na wsparcie Kacpra”

  1. misiek pisze:

    Się pomagało, się zbierało, SIĘ UDAŁO UZBIERAĆ CAŁOŚĆ!! Gratulacje dla każdego- BRAWO MY!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły