Kolejne podejście do Toeplitza i Sadowej

Brwinów

Gmina Brwinów po raz kolejny rozpoczęła poszukiwania wykonawcy przebudowy ulic Toeplitza i Sadowej w Otrębusach. Pierwszy przetarg na to zadanie zakończył się fiaskiem, podobnie jak drugi.

O przebudowie wspomnianych ulic na naszym portalu informowaliśmy już w kilka miesięcy temu. Wtedy brwinowski magistrat rozpoczął poszukiwania firmy budowlanej, która zajęłaby się realizacją zadania. Niestety przetarg trzeba było unieważnić, ponieważ oferta która wpłynęła byla zbyt wysoka. Kolejne postępowanie również unieważniono, ponieważ nikt nie złożył oferty.

Brwinowski magistrat postanowił więc odczekać i postępowanie ogłosić kilka miesięcy później. Tak też się stało. Gmina kilka dni temu ponownie rozpoczęła poszukiwania wykonawcy. Zgodnie z dokumentacją przebudowa ma obejmować ul. Toeplitza i fragment ul. Sadowej na odcinku od  ul. Sygietyńskiego do skrzyżowania z ul. Wspólną. Obie drogi zyskają nową nawierzchnię, pojawią się przy nich chodniki, utwardzone pobocze oraz zjazdy na posesje. Dodatkowo wybudowane zostanie odwodnienie i oświetlenie dróg. Na obu ulicach zaplanowano progi zwalniające i skrzyżowania wyniesione, jako elementy zapewniające bezpieczeństwo.

Na komfortową jazdę po ulicach Toeplitza i Sadowej trzeba będzie poczekać do 29 czerwca przyszłego roku, o ile tym razem uda się wybrać wykonawcę.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.