Kładka nad torami PKP przy ul. Majowej zostanie wyremontowana i zyska windy

Pruszków

Pruszkowski urząd ogłosił przetarg na przebudowę kładki nad torami PKP, która łączy ul. Majową z ul. 3 Maja. Sprawdźcie jakie szykują się zmiany.

Niestety kładka nie jest w najlepszym stanie. Płyta pomostu wykonana jest prefabrykowanych płyt betonowych, na których widoczne są liczne ubytki, pęknięcia, a także lokalne załamania. Słupy kładki i schodów są stalowe – ubytki powłok malarskich spowodowały powstanie rozległych ognisk korozyjnych. Dodatkowo balustrada na kładce nie spełnia wymogów obowiązujących przepisów.

W dokumentacji przetargowej można wyczytać, że pruszkowski magistrat zamierza zlecić: – Remont istniejącej kładki dla pieszych nad torami PKP o długości 30,70 m i 3 przęsłach wraz z rozebraniem nieczynnego biegu schodowego, budową dwóch niezależnych, oddylatowanych od istniejącej kładki szybów windowych, budowa kabli zasilających oświetlenie kładki i kabli światłowodowych, odwodnienie kładki – napisano w dokumentach.

Krótko mówiąc celem jest remont kładki polegający na naprawie uszkodzonych elementów podpór, pomostu oraz schodów prowadzących na kładkę, a także także rozbiórka zniszczonych schodów od strony ul. Majowej i budowa dwóch szybów windowych służących osobom niepełnosprawnym.

Po remoncie obiekt będzie stanowił bezpieczną przeprawę dla pieszych i rowerzystów, jak i dla osób niepełnosprawnych – zyskają możliwość pokonania kładki przy pomocy wind, o czym wspominaliśmy wyżej.

W związku z realizacją tej inwestycji trzeba będzie przeprowadzić wycinkę drzew. Budowa szybu windowego od strony ul. 3 Maja wymaga wycinki czterech drzew robini akacjowej. Co warto podkreślić, inne drzewa, które znajdują się na placu budowy będą odpowiednio zabezpieczone.

Zadanie ma zostać wykonane do końca października tego roku.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Kładka nad torami PKP przy ul. Majowej zostanie wyremontowana i zyska windy”

 1. xD pisze:

  A dlaczego to w ogóle jeszcze stoi? Przecież rozbiórkę wiaduktu przy stacji PKP argumentowano, że nie ma zgody na żadne przejścia nad torami. A tego trupa i trupa w milanówku nagle się reanimuje i jednak jest zgoda?

  • Ze Żbikowa pisze:

   PKP PLK nie chce kładek i szuka wymówek. Gdy gmina się uprze to kładka zostaje. Widać, że na kładce przy peronie w Pruszkowie władzom Pruszkowa nie zależało. Przez lata cierpieli pasażerowie. Kładka przy Majowej jest potrzeba bo łączy dwie dzielnice.

 2. Brwinowianin pisze:

  przypomnę że tzw. ‚dobro wspólne” niepodzielnie sprawujące władzę w Brwinowie od lat obiecało w ostatniej kampanii przedwyborczej kładkę przez tory w Brwinowie w okolicach stadionu i z wejściem na tył peronu…z windami itp… 🙂 Brzmi niewoarygodnie prawda :)?
  SZKODA ŻE JESZCZE ZŁOTYCH PORĘCZY NIE OBIECALI, W SUMIE MOGLI PRAWDA, i tak potem nikt nie pamięta i szybko zapomina

 3. Windziarz pisze:

  PKP i windy – hahaha to już Prima Aprilis?

 4. Tomek pisze:

  To miejsce dobre obserwacyjne ! Fajna Niunia w mini miała przechlapane

 5. Dr.Huckenbush pisze:

  Jednego takiego „trupa” na szczęście już rozebrano – na Papierni. służył głownie do spożywania alkoholu i małolatom do seksu. Podobno ma tam stanąć obecnie wiadukt. Tylko nikt nie wie, jak to zrobić w tak gęstej zabudowie, jaka powstała od czasu rozbiórki tej nieszczęsnej kładki.

  • lennox pisze:

   Trup na Papierni powstał w czasach, początek lat 80., gdy ZNTK planowały swoją rozbudowę w kierunku Piastowa. Plany upadły, a kładka w niefortunnym miejscu pozostała. Moje małe dzieci przechodziły nią, idąc, zamiast przez tory, do szkoły nr 1. Przydawała się. A wiadukt ma stanąć kilkadziesiąt metrów od tego miejsca, i już wiadomo, jak to zrobić. Zajrzyj na strony Starostwa. Zabudowa okolicy wiele się od lat nie zmieniła, powstała tylko podstacja energetyczna. Delikatnie mówiąc – mijasz się z prawdą

 6. Pruszkowianin pisze:

  Brama na Zbikow dokladnie w takim stanie, w jakim cala okolica. Przechodzien moze od razu zobaczyc, czego spodziewac sie po drugiej stronie torow.

 7. Zyta pisze:

  Jak to wyremontowana? Powinni postawić nową konstrukcję zamiast pudrować trupa. Kiedy będzie kolejny remont? Za 5 lat? Będą jaja jak to się w trakcie pudrowania zawali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły