Dokończą remont ul. Chopina

Region

Po długiej i mroźnej zimie drogowcy dokończą modernizację ul. Chopina. Robotnicy rozpoczną prace już w poniedziałek. Autobusy L11 będą jeździć objazdem.

Przebudowa ulicy rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Remont miał potrwać dwa tygodnie. Jednak zima zaskoczyła drogowców i uniemożliwiła wykonanie przebudowy nawierzchni. Wykonawca zdołał jedynie wykonać chodniki i miejsca parkingowe.

W najbliższy poniedziałek robotnicy rozpoczną remont nawierzchni ulicy. – Na dokończenie remontu ul. Chopina zarezerwowaliśmy 10 dni, jednak będziemy starali się wykonać wszystkie prace jak najszybciej – poinformowała nas Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. Modernizacja nawierzchni na ul. Chopina będzie prowadzona na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościuszki. – Wykonawca musi położyć asfalt, wykostkować rynsztok i wykonać oznakowanie poziome jezdni – dodaje naczelnik.

Z powodu remontu ul. Chopina autobusy linii L11 zostaną skierowane na trasę objazdową. Autobusy jadące w kierunku PKP Pruszków będą kierowane ulicami: Plantową, Powstańców, Wojska Polskiego i Kościuszki. Tymczasowo zostanie również uruchomiony przystanek Powstańców 01. Kurs w kierunku osiedla Staszica będzie odbywał się bez zmian. 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.