Dofinansowanie na budowę ul. Grunwaldzkiej

Pruszków

Wczoraj została podpisana umowa na dofinansowanie budowy dojazdu na wiadukt w ciągu ul. Grunwaldzkiej. To przeszło 5 mln zł.

Umowa została zawarta między Gminą Miastem Pruszków a Wojewoda Mazowieckim. Dzięki niej zostanie zasilony budżet na realizację zadania pn. „Budowa ul. Grunwaldzkiej w zakresie dojazdu na wiadukt drogowy nad torami kolejowymi LK nr 1 i LK nr 447 wraz z dowiązaniem do istniejącego układu drogowego i sieciami uzbrojenia terenu”. Jest ono zaplanowane na lata 2021-2023. Umowa zagwarantuje dotację w wysokości 5.125.392,99 zł.

Cała inwestycja, której dotyczy dofinansowanie będzie polegała na budowie dwóch nowych odcinków dróg publicznych i wiaduktu drogowego nad torami. W zakresie układu drogowego przewiduje się przede wszystkim realizację ciągu komunikacyjnego prowadzącego wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, przejścia nad torami PKP oraz skomunikowanie z ul. Warszawską. Ta właśnie ulica będzie stanowić łącznik dla ruchu lokalnego – pieszego i samochodowego. Zmianie ulegnie jej przebieg, aby skomunikować ją z projektowanym połączeniem z ul. Grunwaldzką po stronie północnej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Dofinansowanie na budowę ul. Grunwaldzkiej”

  1. Janek pisze:

    Co za instytucja na siłę pcha budowę tego wiaduktu i ul. Grunwaldzkiej . Kolejna droga bez składu i ładu w Piastowie i Pruszkowie.
    Ja osobiści podziękuję za drogę i wiadukt podczas wyborów. .

  2. parzniewianin pisze:

    To się zacznie armagedon. Pierwszy dla mieszkańców Piastowa z ul Grunwaldzkiej. Pozdrawiam. Drugi przed wjazdem na A2, dla tych co jadą tędy do pracy. Też pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły