Budynek, który stwarza niebezpieczeństwo

Pruszków

Na rogu ulic Pilnikowej oraz Długiej w Pruszkowie znajduje się kamienica wykonana z czerwonej cegły. Jej stan techniczny pozostawia wiele do życzenia i pogarsza się z dnia na dzień zagrażając bezpieczeństwu mieszkańców.

Uwagę na zły stan kamienicy zwrócił jeden z naszych czytelników. Ściany budynku posiadają wiele pęknięć, dach zawalił się, a cegły potrafią samoczynnie odpaść. – Pragnę zwrócić uwagę na kamienicę znajdującą się przy ul. Pilnikowej w Pruszkowie. Jest ona w dramatycznym stanie technicznym. Chodzą tamtędy dzieci ze szkoły oraz wielu innych pieszych. Natomiast z ulicy często korzystają samochody. Stwarza to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich, którzy znajdują się w rejonie tej budowli – czytamy w wiadomości przesłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Jak poinformował nas czytelnik sprawa została zgłoszona pruszkowskiej straży miejskiej. Postanowiliśmy sprawdzić jakie kroki zostały podjęte w tej sprawie. – Gdy udaliśmy się na miejsce zgłoszenia okazało się, że faktycznie budynek zagraża bezpieczeństwu. Ustaliliśmy kto jest właścicielem kamienicy i skontaktowaliśmy się z nim. Mężczyzna miał zabezpieczyć ten teren do 24 marca, niestety nie wywiązał się ze zobowiązania. W związku z tym sprawa trafia do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego – informuje Urszula Skrabska ze Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Skontaktowaliśmy się zatem z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego. Pismo jeszcze nie zdążyło wpłynąć do organu, najprawdopodobniej powodem tego był okres świąteczny. Jednak zapewniono nas, że sprawa zostanie zbadana. – Podjedziemy na miejsce, sprawdzimy budynek i podejmiemy odpowiednie kroki zgodnie z ustawą – mówi Hanna Kania, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie.
    
Do tematu będziemy wracać.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.