Stanisław Terlecki nie żyje

Piłka Nożna

Zmarł Stanisław Terlecki - były reprezentant Polski i piłkarz takich klubów jak Legia Warszawa czy New York Cosmos. Przez lata mieszkał w Piastowie i Pruszkowie.

28 grudnia wiadomość o śmierci Stanisława Terleckiego przekazał na swoim twitterze Zbigniew Boniek.

Jak udało się ustalić portalowi „sportowefakty.wp.pl” piłkarz nie zmagał się z żadną chorobą, a jego odejście spowodowane było wieloletnim wycieńczeniem organizmu. Zmarł w czwartek rano we własnym łóżku.

Stanisław Terlecki karierę rozpoczął w 1973 r. w Polonezie Warszawa. Stąd trafił do warszawskiej Gwardii, a następnie do ŁKS Łódź.

Terlecki grał również w reprezentacji gdzie w latach 1976-89 rozegrał 29 spotkań i strzelił 10 bramek.

Piłka słuchała się go jak żadnego innego piłkarza. Terlecki był uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy. Niestety kariery nie zrobił. Terlecki był królem życia. Tak o nim mówiono. Wszytko przez zamiłowanie do rozrywek.

Po zakończeniu kariery wydał książkę „Pele, Boniek i ja”.     

Stanisław Terlecki od urodzenia mieszkał w Piastowie. Tu również chodził do szkoły. W ostatnich latach mieszkał jednak w Łodzi, gdzie 2,5 roju temu przeprowadził się z Pruszkowa.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.