Na Okęcie w 15 minut – rusza budowa ekspresówki

Region

Południowa obwodnica Warszawy ma być budowana od Konotopy do lotniskaOkęcie. 10,5 kilometrowy odcinek z trzema pasami ruchu ma być oddany do użytku przed Euro 2012. Jeśli urzędnicy uzyskają odpowiednie dokumenty i pozwolenia to budowa rozpocznie się już w czerwcu.

Jacek Kozłowski, Wojewoda Mazowiecki wyznaje, że jeśli regionalny dyrektor ochrony środowiska stwierdzi, że projekt budowy trasy ekspresowej S-2 Konotopa – Lotnisko jest zgodny z wymogami decyzji środowiskowej, wyda pozwolenie na budowę. Najprawdopodobniej stosowne dokumenty byłyby gotowe już pod koniec kwietnia, a cała inwestycja mogłaby ruszyć już w czerwcu.

Długo wyczekiwana

Prace projektowe trasy S-2 trwają od 2004 roku, czyli już sześć lat. Urzędnicy zdają sobie sprawę, że to bardzo dużo czasu. Rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA przekonuje, że nie był to czas stracony dla inwestycji. Udało się, bowiem zaprojektować całą trasę, uzyskać wszystkie niezbędne decyzję. Teraz wszystkie ustalenia są już praktycznie na finiszu.

W ciągu tych sześciu lat projektantom udało się uwzględnić większość uwag zgłaszanych przez mieszkańców. Niestety nie było możliwości przesunięcia obwodnicy w inne miejsce.

Obwodnica w trakcie budowy

Niektóre, kluczowe fragmenty obwodnicy są już w budowie. Wkrótce rozpocząć ma się również budowa węzła, w sumie łącznie będzie to połowa długości obwodnicy. Tarnowska z GDDKiA wyznaje, że na budowę pozostałych odcinków trzeba będzie uzyskać decyzje. Dzięki otrzymaniu decyzji o realizacji inwestycji nie trzeba będzie starać się o pozwolenia na budowę i decyzje lokalizacyjne dla poszczególnych odcinków, a to znacznie skróci czas realizacji.

Urzędnicy zaznaczają, że trasa będzie gotowa przed Euro 2012. Dodatkowo w planach jest również utworzenie specjalnej strony internetowej z informacjami dla mieszkańców i kierowców, tak by o wszelkich utrudnieniach i zmianach wiedzieli z dużym wyprzedzeniem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe