Wielkie Bzykanie na Pszczelinie

Brwinów

Radość zapanowała wśród kierowców, mieszkańców i urzędników. A wszystko za sprawą modernizacji ul. Pszczelińskiej. Uwieńczeniem inwestycji będzie nietypowe wydarzenie pod wdzięczną nazwą „Wielkie Bzykanie na Pszczelinie”.

O znaczeniu Pszczelińskiej dla ruchu w naszym regionie nie trzeba nikogo przekonywać. Droga łączy Błonie z Brwinowem, Otrębusami i Nadarzynem. Do niedawna jej stan wołał o pomstę do nieba. W końcu coś drgnęło i Pszczelińska zaczęła się zmieniać. Ale warto zaznaczyć, że droga do jej modernizacji nie należała do najłatwiejszych. W 2014 roku wyremontowano odcinek od ronda Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej. Pod koniec marca br. ruszył kolejny etap prac. Tym razem drogowcy pojawili się na odcinku od ul. Pedagogicznej do skrzyżowania z DW 719.

Jednym słowem wypada się cieszyć, że Pszczelińska w końcu będzie wyglądała jak należy. Stowarzyszenie Projekt Brwinów we współpracy z wieloma podmiotami postanowiło dać temu wyraz. 27 sierpnia zaplanowano święto ul. Pszczelińskiej pod nazwą „Wielkie Bzykanie na Pszczelinie”. – Impreza będzie miała charakter niemasowej, niekomercyjnej i nieodpłatnej imprezy rodzinnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowanej na zakończenie trwającego obecnie II etapu inwestycji Samorządu Województwa Mazowieckiego – przebudowy drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Pszczelińskiej na odc. od ul. Pedagogicznej w Brwinowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719 ul. Warszawską w Otrębusach: najbardziej wyczekiwanej inwestycji wojewódzkiej w Gminie Brwinów! – informują organizatorzy.

Wydarzenie nietypowe, ale program imprezy wygląda imponująco. Gry i zabawy dla dzieci, miasteczko rowerowe ruchu drogowego, pokazy strażackie OSP Brwinów, pszczele stoiska edukacyjne, kramy z miodami i produktami eko, piknik wieprzowy. Do tańca, w pasie drogowym ul. Pszczelińskiej, świętujących porwie zespół No To Co. Zatem w niedzielę wielkie bzykanie. Początek na Pszczelińskiej (w rejonie wjazdu na Pszczelin) o 17.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.