Chcesz działać? Dowiedz się jak

Pruszków

Masz pomysł? Zrealizuj go! Jak to zrobić dowiesz się w czasie specjalnego seminarium, które odbędzie się w najbliższą sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie.

Jak młodzież może realizować swoje pomysły i projekty? Jak zorganizować działania międzypokoleniowe? Jak pozyskać na to fundusze? Co warto wiedzieć pracując w wolontariacie? Jakie organizacje i grupy działają w okolicy? – na te i szereg innych pytań uzyskacie odpowiedź podczas seminarium Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Mazowsza. Spotkanie kierowane jest do wszystkich tych, którzy chcą zrobić coś ciekawego w Pruszkowie i innych miejscowościach.

Spotkanie odbędzie się 21 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie. Seminarium wystartuje o godz. 10.00 od prezentacji gości. Anna Łukawska-Adamczyk opowie o rozwoju od grupy nieformalnej do organizacji pozarządowej. Krystyna Marczewska-Cichy wyjaśni czym są spotkania międzypokoleniowe i jak je organizować. Małgorzata Wąsiewicz na seminarium przygotowała prezentację „Wolontariat w kobiecym wydaniu – W jaki sposób rozwijać działania dla kobiet?”.

Nie zabraknie również czasu na dyskusję o tym jak radzić sobie z problemami w trakcie realizacji projektów. Panel dyskusyjny zaplanowano na godz. 11.15. Natomiast godzinę późnej rozpocznie się panel warsztatów: „Wolontariat”, „Prawne i praktyczne aspekty źródeł finansowania działalności społecznej” oraz „ Młodzież i działania lokalne”.

Zgłoszenia na seminarium przyjmowane są poprzez formularz, mailowo pod adresem a.zelazowska.kosiorek@gmail.com i telefonicznie: 605 053 554

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.