Zmarł Jan Trębski

Piastów

Był honorowym obywatelem miasta Piastowa, gdzie przeprowadził się w wieku 31 lat, w 1957 r. Przez całe swoje życie zdobył mnóstwo odznaczeń oraz sprawował wiele urzędów.

Jan Trębski zmarł 6 lutego, miał 89 lat. Choć urodził się w Słupi (pow. skierniewicki) to większość swojego życia spędził w Piastowie. Najpierw mieszkał przy ul. Moniuszki, później Reja. Ukończył Liceum Pedagogiczne w Łowiczu oraz zdobył wyższe wykształcenie na Instytucie Kształcenia Nauczycieli na kierunku geografia.

W czasach okupacji ukrywał się przed wywózką na roboty przymusowe. Później pracował w małej niemieckiej fabryce. W latach 1950-1954 był nauczycielem i dyrektorem jednej ze szkół podstawowych na terenie Łowicza. Także w tym czasie prowadził akcję dokształcania wójtów i urzędników gminnych w powiecie łowickim. W 1954 r. objął stanowisko inspektora w Zespole Oświaty Ministerstwa Kontroli Państwowej w Warszawie. Trzy lata później zaczęła się jego przygoda w Piastowie gdzie powrócił do pracy oświatowej.

Później kolejne obejmował stanowiska dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury, dyrektora Zasadniczej Szkoły Zawodowej znajdującej się przy baraku „Stomilu” czy wicedyrektora Zespołu Szkół Chemicznych. W latach 1963-1964 był przewodniczącym Prezydium Miejskiej Rady Narodowej.

Otrzymał wiele odznaczeń takich jak Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal „Tysiąclecia”, Medal 40-lecia PRL.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.