WOŚP szuka wolontariuszy!

Region

Rozpoczęły się poszukiwania wolontariuszy do udziału w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbędzie się 14 stycznia 2018 r.

Jak zostać wolontariuszem? Wystarczy znaleźć odpowiedni sztab (dane kontaktowe do sztabów znajdziecie tutaj), a jego pracownicy zarejestrują kandydatów i udzielą szczegółowych informacji. Kolejny krok to otrzymanie identyfikatora, puszki kwestarskiej i serduszka – niezbędnych elementów do udziału w zbiórce.

Dla przyszłych wolontariuszy uruchomiono też rejestrację online. Dzięki niej możecie samodzielnie wypełnić formularz zgłoszeniowy, jednak po wysłaniu dokumentu i tak musicie udać się do sztaby, by potwierdzić dane. Szczegóły tutaj.

– Zapraszamy do rejestracji na 26.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!! Można udać się do Grodziskiej Alternatywy do Janka Magiereckiego, ul.Kilińskiego 1. Czynna codziennie z wyjątkiem niedziel w godz. 16.00-21.00 – zachęca przy pomocy facebooka grodziski sztab WOŚP.

– W Podkowie Leśnej jak w roku ubiegłym sztab Orkiestry tworzyć będą 3 instytucje: Zespół Szkół, Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60 i Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich. W ramach podkowiańskiego finału na ulicach kwestować będzie 50 wolontariuszy – z kolei opisuje sztab z Podkowy Leśnej.

W tym roku zbiórka będzie prowadzona w celu wyrównania szans w leczeniu noworodków. – W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP. – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje  Jurek Owsiak.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Sztab WOŚP w Grodzisku Mazowieckim

Sztab WOŚP Hufiec Piastów

26 Finał WOŚP- Podkowa Leśna

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.