W tym roku dobrowolny wykup gruntów pod CPK

Region

W najbliższych miesiącach ma rozpocząć się procedura dobrowolnego wykupu gruntów pod Centralny Port Komunikacyjny. Władze spółki zapowiadają, że ceny będą wyższe od rynkowych.

O planach na 2020 r. w rozmowie z portalem money.pl opowiedział Mikołaj Wild, prezes spółki CPK. Wspomniał m.in. o rozpoczęciu wykupu gruntów i pracach nad ważnym dokumentem strategicznym. – W tym roku ogłosimy także przetarg na master plan lotniska, czyli kompleksowe zestawienie najważniejszych założeń koncepcyjnych przyszłej infrastruktury. Wcześniej poddaliśmy konsultacjom brief strategiczny CPK, czyli techniczny dokument opisujący elementy składowe i funkcjonalności nowego portu. W konsultacjach wzięło udział wtedy ponad 130 firm. W master planie wszystkie zebrane wówczas dane zostaną uszczegółowione w stopniu umożliwiającym uzyskanie odpowiednich zezwoleń administracyjnych. Znajdzie się tam m.in. dokładna lokalizacja lotniska, parametry poszczególnych elementów infrastruktury, założenia etapowania inwestycji oraz szczegółowe założenia modelu biznesowego – mówi money.pl Wild.

Jak dodaje, w tym roku ruszą także badania środowiskowe i dobrowolny wykup gruntów. Pytany czy jest to możliwe, jeśli nie znamy jeszcze dokładnej lokalizacji lotniska, odpowiada:

Mówimy o nabywaniu gruntów, ponieważ tego oczekują od nas zgłaszający się mieszkańcy z regionu przyszłego lotniska. Chodzi o tereny w granicach, które były już przedstawione mieszkańcom i które wynikają z analizy lokalizacyjnej firmy ARUP. To duża powierzchnia, prawie 70 kilometrów kwadratowych.

W rozmowie pojawił się też wątek cen wykupu. Prezes CPK uspokaja, że będą one rynkowe, a nawet wyższe. – W przypadku gruntów rolnych, czyli znakomitej większości nieruchomości, będą one wręcz przekraczać obecną wartość rynkową i to znacznie. To dobra wiadomość dla mieszkańców – zapewnia Mikołaj Wild.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 37

37 odpowiedzi na “W tym roku dobrowolny wykup gruntów pod CPK”

 1. Głos pisze:

  Po co nam lotnisko, przecież jest w Berlinie! Po co nam stocznie, kopalnie, po co nam gospodarka, po co nam Ojczyzna przecież jest łunja!

 2. MJP pisze:

  To jest miś na miarę naszych możliwości i to nie jest nasze ostatnie słowo!

 3. Topo pisze:

  Witam zebrany tu plebs. Jak wam kmioty nie pasuje lotnisko to paszli won na zmywak do UK.

  • Zed pisze:

   Ministerstwo Finansów sprzedaje obligacje z z ujemną rentownością, prezydent ‚Makrą’ przyjechał po prośbie o udział z francuskimi euro w inwestycjach CPK. „W projektowaniu i budowie Kolei Dużych Prędkości w Polsce, które mają obsługiwać Centralny Port Komunikacyjny.”
   Ale totalny plebs ciągle o gigantomanii. Dla nich budowa nowego kurnika przekracza granicę inwencji.

   • Adam pisze:

    Zed jesteś skompromitowany, nikt cię nie słucha bo bredzisz. Po prośbie hahahaha dobre dla bezmózgów pewnie powiedzieli ci to pseudodziennikarze pisowscy. To my ich zaprosiliśmy. Gdzie tu logika, to my błagamy ich o kasę bo nie mamy i proponujemy im w tym udział. Mają nam doradzać, dlaczego? Bo ich kasy i mądrości potrzebujemy, ale w pisowskim świecie jest odwrotnie. Prezydent Francji przyjechał na zaproszenie strony Polskiej! Człowieku zacznij myśleć a nie powtarzać tą propagandową papkę serwowaną przez pisowski ściek. Logika ehh

    • Zed pisze:

     Cieszu mnie to przedziwne wycie inteligentnych inaczej.
     W cywilizowanym świecie delegacja zagraniczna zawsze przyjeżdża na zaproszenie władz kraju gospodarza. Ważne kto jest inicjatorem spotkania. „Wybór Polski jako pierwszego kraju w Europie, do którego (prezydent) udaje się w 2020 r., jest istotny dla wyjaśnienia , jakie jest stanowisko Francji w odniesieniu do licznych kwestii unijnych, a także dla zainicjowania nowych obszarów współpracy z jednym z najważniejszych partnerów Francji w UE (…)” – podkreślono w komunikacie wydanym przez Pałac Elizejski.”
     Skończył się czas, że do Polski przyjeżdżał ktokolwiek i zawsze najważniejszym argumentem było to, że przywiezie parę dolarów. Teraz możemy wybrać z kim i na jakich warunkach współpracujemy. ‚ich kasy i mądrości potrzebujemy”. Nie, to oni potrzebują możliwości robienia biznesu. Nie tylko oni.

     • paca pisze:

      Polska zasługuje na lepszy rząd – to słowa Macrona z 2018. Potem było odwołanie jego wizyty przez stronę polską z obawy że popsuje pisiorom eurowybory. Wcześniej odwołał wizytę jego poprzednik. Po Caracalach Francuzi wiedzą ile warte jest słowo tego rządu. Polska znalazła się na szarym końcu krajów które odwiedził Macron. Bułgaria i Rumunia są mu milsze. Po co więc totalny dzbanie pisi wyjeżdżasz tu z tym ? Poszukaj sensowniejszych kopiuj/wklej.

     • Tomek pisze:

      Jak to wszystko można ładnie odwrócić i przekazać żeby dotarło do takich pustaków. Pierwsza wizyta w 2020 roku. Natomiast Polska jest 21 krajem UE z kolei ktory odwiedził prezydent Francji i to pokazuje gdzie stoimy w szeregu.

     • Zed pisze:

      Francja zasługuje na lepszego prezydenta.
      Zwykłą wyszukiwarką można was totalnie inteligentni przewałkować hihihihi
      Najdłuższy strajk we Francji od 1968 roku. Od wielu tygodni protesty, strajki i starcia z policją. I o co, o marne 2 lata.
      https://tvn24.pl/swiat/francja-protesty-przeciwko-reformie-emerytalnej-3563649
      „Macron chce podnieść wiek emerytalny z 62 do 64 lat, gdyż uważa, że dotychczasowy system jest zbyt kosztowny.”

 4. Anna pisze:

  Chca kupic po 20 zl i potem biznesmenom odsprzedac po 200-300zl.

  A juz teraz biznesmeni daja po 120zl a pis wprowadzil tam zakaz obrotu zeby samemu wymusic wykup za grosze. Złodziejstwo.

 5. paca pisze:

  Te grunty będą megadrogie. Pytanie: kto się na tym wzbogaci. Na pewno część autochtonów dobrze na tym wyjdzie ale najciekawsze grunty zapewne już zmieniły właścicieli. Dostęp do najgorętszych informacji to b. cenny towar. Wie o tym np nasz premier.
  Kilkanaście lat temu za działeczki ogrodnicze po 300 m na Paluchu pod budowę autostrady płacili powyżej 40 tys. Tego samego roku za podobne ale nie na trasie odszkodowanie wyniosło 1000 zł.
  Kiedy się buduje pieniądze się nie liczą. Inżynier na potrzeby wielkiej inwestycji dostaje pensje 5-10 krotnie wyższą.
  Czy nas stać na to ?

  • Wykop pisze:

   Grunty to po cenie ziemi rolnej chce kupic CPK, nawet 2x wiecej aby odsprzedac inwestorem pod tzw airport city. Oczywiscie zaslaniaja sie tzw nieznana dokładną lokalizacja samego lotniska wiec pod grozba przymusowego wywlaszczenia chca tanio kupic 2x ziemii.

 6. paca pisze:

  W każdej wsi Biedronka, w każdej mieścinie lotnisko. Polska się zwija a tu festiwal gigantomanii. W 2050 będziemy w ścisłej czołówce najszybciej wyludniających się państw. Będzie nas o 6 milionów mniej. 1/3 będzie w wieku emerytalnym. Każdy w wieku produkcyjnym będzie tyrał na kilku staruchów i na spłatę długów przez nich zaciągniętych.
  Ale właściwie nie przez nich, tylko przez pisowską bolszewicką kastę, która po trupach, po gruzach władzy nie odda. Co debili obchodzi że ich dzieci, wnuki będą przeklinać te inwestycje, te szerokim gestem rozrzucane pieniądze. Kaczyńskiego to nie obchodzi. Jego już dawno nie będzie. Troska o potomnych to dla niego abstrakcja. Poza tym bolszewicka kasta zdąży się ustawić.

 7. olo pisze:

  Ja bym ziemie oddał za darmo dla dobra Polski i tak powinni postąpić tamtejsi właściciele gruntów !! a nie tylko pieniądze i pieniądze ,bo za mało płacą a bo to a bo tamto , a coś od siebie to co ?!!! tylko daj i daj !!!

 8. Juras pisze:

  Najpierw zbudowali porty w Gdyni, Lodzi, Radomiu, rozbudowali Chopina, zbudowali Modlin a teraz … kolejne lotnisko. Ja pierdziu. Wydano miliard/y a teraz kolejne. Aha jeszcze nowa kolej będą budować, żeby szybko z Trójmiasta do Baranaowa. Kto to wszystko spłaci?! W 2050r. połowa ludzi w PL będzie na … emeryturze!

 9. „Atrakcyjny” wykup pisze:

  Won z tym kolejnym lotniskiem projektowanym na za 10 lat na potrzeby świata sprzed 20 lat. Jeszcze nic się na dobre nie zaczęło a już mamy od wszystkiego spółki i armie prezesików i innych kolesiów rozkradajaca niebotyczne pieniądze – bo od tego zacząć najlepiej. Z tych 30 miliardów niech rozkradna przykładowo 10 – 1000 pisowskich kolesiów może stać się od tak milionerami. Albo mniej jeśli po 10 baniek Na głowę to za mało. W Skokach rozkradli ponad 3 miliardy a tu bez problemu pójdzie jeszcze więcej. Nawet nie mówcie mi o jakiejś atrakcyjnej czy zawyżonej cenie wykupu gruntu. Jak wykupowali pod A2 to znajoma z Konotopy dostała przymusowo po 90 zł za metr. Niestety to nie ta działka z której został jeszcze prostokątny kawałek pod magazyn. W tym samym czasie kolega w Ożarowie brał z uśmiechem od deweloperów po 400 za metr. I tu i tu było kompletne pole oddalone kilkaset metrów od całkowicie zurbanizowanej okolicy. A Baranów i okolice? Piękna, wiejska otwarta przestrzen nie tak daleko od Warszawy. Cicha i z prawdziwa ciemna nocą bez wieżowców i neonów. Kawał dobrej, żyznej ziemi. Przeplatanej nowymi domami ludzi, którzy chcieli tylko wyprowadzić się w pole i żyć spokojnie. Do dziś uwielbiam jechać tamtędy na działki tymi dziurawymi drogami i podziwiać okolice mimo ze mógłbym szybciej autostrada. Szkoda…

 10. wow pisze:

  Dziwne ,bo jestem z tego obszaru i jakos nikt sie nie pali do spredazy, tymn bardziej, ze rzad nie zamierza powiedziec gdzie bedzie mdokaldnie lotnikso i czy musze sprzedawac czy nie…

 11. www pisze:

  Ale ci pisowscy oszuści manipulują i kłamią. Precz z pisem, duda – nie głosuje

 12. RDO pisze:

  Nie będzie żadnego lotniska! To jest megawałek by tanio przejąć grunty i zatrudniać swoich na wydumanych stanowiskach.

  • Zed pisze:

   Spiski, wszędzie spiski, megawałki hihihihi … by tanio przejąć grunty wykupione powyżej ceny rynkowej. Realizm bezobjawowy „Czuję wsparcie i kolegów i koleżanek”

   • Anonim pisze:

    Powyżej ceny rynkowej? Żarty dobie robisz?

   • www pisze:

    Tak jak elektrownia jądrowa, spółki, zarządy, prezesi od lat a elektrowni jak nie było tak nie ma. Klakierku pisu mowa o cenie rynkowej ALE W ODNIESIENIU DO ZIEMI ROLNEJ! Co już jest śmieszne bo to powinno być traktowane jak dużo droższa ziemia budowlana – pis chce ich zrobić w bambuko.

    • Jola pisze:

     PIS to nie PO peowce wywłaszczyli by ludzi i sobie tam domki pobudowali

     • Srola pisze:

      A pis postawi szalety na swoich dzieci.

     • www pisze:

      Pis jest jeszcze gorsze od PO. Nowe podatki, drożyzna prąd śmieci żywność paliwo, zadłużanie państwa, miliony ukraińców, do tego pakistańczycy, hindusi. Afera Getback – 2,3 mld zł amber gold przy tym to pikuś, Banaś, KNF, łapówki, korupcja, kolesiostwo na niespotykaną dotąd skalę, 200 MLD ZŁ Z OFE…. kontynuować dalej? Co nie dostrzegasz tego co robią z CPK? Chcą dawać po 20-30 zł za metr jako grunt rolny, a gdyby było grunt budowlany to 100-200 zł za metr TAK ICH CHCĄ W WAŁA ZROBIĆ

     • Zed pisze:

      Taki malutki pikuś, problemik. Żeby liczyć na wykup działki po cenie działki budowlanej trzeba takową posiadać a nie działkę rolną. Rzecz oczywista dla każdego kto zetknął się z budową domu. Widać niektórzy czerpią wiedzę tylko z totalnego przekazu medialnego.

    • Zed pisze:

     Jeżeli nie rozumiesz różnicy między pojęciem działki budowlanej i rolnej to lepiej nie kompromituj się więcej.

     • www pisze:

      Jasnym jest że chodzi o działki rolne PRZECIEŻ WŁAŚNIE O TYM PISZE ŻE TO DZIAŁKI ROLNE – Taki pikuś ze te działki powinny być oferowane przez kupującego po cenie działki budowlanej bo wkońcu ma tam być BUDOWA!!! BUDOWA CPK! SZUKAJĄ JELENI ŻEBY ZBIĆ MAJĄTEK OTO PIS, A POTEM SOBIE TĄ DZIAŁKĘ ROLNĄ – ODROLNIĄ I MAJĄ 5 KROTNĄ PRZEBITKĘ, ALBO CO LEPSZE DZIĘKI KOLESIOSTWU WYDZIERŻAWIĄ NA 30 LAT ZA GROSZE I POSTAWIĄ PARKINGI, RESTEURACJE, HOTELE. Czyż nie tak działa pisowska szajka, hotele na godziny?

     • www pisze:

      Mało wiesz Zed dlatego tobą robią jak chcą pisowski strażniku dojnej zmiany. Robią interes stulecia, kupić działkę rolna po 20 zł za metr potem odrolnić, będzie budowlana i mieć działkę za 100 zł za metr albo i więcej – TAK SIĘ TWORZY OLIGARCHIA!!! CZEGO JESZCZE NIE ROZUMIESZ? Dwie wieże kaczora to był prolog

     • Adam pisze:

      Działka rolna i budowlana to tylko biurokratyczne pojęcie, wystarczy trochę papierologi, czasu i już jest budowlana, także nie kompromituj się ty bo www ma rację. A jak jesteś taki injeligjent to napisz jaka to wielka różnica jest

     • Zed pisze:

      Jednak twardy jesteś w kompromitacji. Już wiesz, że są procedury zmiany działki rolnej w budowlaną i one kosztują. Pytanie dlaczego obecni właściciele tego nie robią. Cyba nie chcą zarobić takim mykiem.

     • www pisze:

      Zed jesteś zaciećwierzony w pisowskiej propagandzie. Tworzą na twoich oczach OLIGARCHIĘ. Taniej kupić drożej sprzedać wyzyskując obywateli podkreślam pod przymusem! Do tego bez dokładnej lokalizacji chcą teraz kupować dużo więcej ziem, po co? żeby już mieć dookoła grunty po niskich cenach. Głupiego udajesz czy nim jesteś odnośnie ziemi rolnej? Nikt nie pozwala odrolnić bo jest plan wybudowania tam lotniska!!! NIE ZNASZ PROCEDURY A SIĘ WYMĄDRZASZ MANIPULATORZE PISOWSKI? KOLEJNA KOMPROMITACJA ZEDA! HAHAHAHAHAHAHA

     • www pisze:

      Czy ty zed jesteś w ogóle w stanie ruszyć mózgiem i pomyśleć? Kupują z premedytacją ziemię rolną która ma służyć do BUDOWY! Przeznaczeniem tych gruntów jest budowa – już to że w ten sposób chcą manipulować jest ohydne. Dalej – ziemi rolnej nie zmienisz na budowlaną bo według procedur zmienili przeznaczenie tego terenu na budowę LOTNISKA! LEŻYSZ I KWICZYSZ Zedzie człowieku bez żadnej wiedzy! Wypisujesz o różnicy między rolną a budowlaną A PODSTAW NIE ZNASZ! Plują ci w twarz a ty mówisz że deszcz pada, wstyd ale nie pierwszy raz się kompromitujesz haha

     • Zed pisze:

      Uspokój się. Taka oligarchia to wiemy tworzyła się przy wcześniejszych tego typu inwestycjach i dlatego taki kwik. A tu widzę antycypacja. Jeszcze się nie wydarzyło ale przecież może się wydarzyć. I nawet są opisane doświadczenia, gdzie i jak najlepiej przekręcać. Cieszę się, że potwierdzasz „Robią interes stulecia”. Tak, CPK to będzie dla Polski interes stulecia ale bez mafii i baronów.

     • Adam pisze:

      Dyskusja z lemingiem nie ma sensu www, olej go żyje w innym świecie. Ty mu piszesz że tworzą oligarchię robiąc interes stulecia dla siebie kupując po niskiej cenie, a ten że masz racje bo to interes stulecia dla Polski. Śmiać się i płakać, co ten gość bredzi

     • Zed pisze:

      „tworzą oligarchię robiąc interes stulecia dla siebie kupując po niskiej cenie”
      Ale skąd to info? Czy Onet, GW, TVN już podały? Jeżeli nie, to zgodnie z obrazem rzeczywistości totalnie uczciwych to się nie wydarzyło. Jeżeli tak, to czekam na linki do tych wiadomości.
      Czekam, tylko nie za długo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły