Tak wygląda nowy przystanek w Parzniewie [GALERIA]

Parzniew

W ramach remontu podmiejskiej linii kolejowej PKP PLK buduje zupełnie nowy przystanek osobowy w Parzniewie. Kolejarze pochwalili się postępami prac w tym miejscu.

Budowa przystanku w Parzniewie to odpowiedź na potrzeby mieszkańców dużego i stale rozwijającego się osiedla na pograniczu Pruszkowa i Brwinowa oraz osób dojeżdżających do pracy w licznych magazynach po przeciwnej stronie torów. Nie będzie to stacja w „szczerym polu”, jak przedsięwzięcie kilka miesięcy temu opisywał jeden z ogólnopolskich dzienników, tylko istotny dla wielu pasażerów punkt na linii podmiejskiej.

Jak idą prace przy budowie? PKP PLK zapewnia, że zgodnie z planem. Widać już konstrukcję nowego przystanku. – Dwukrawędziowy 200-metrowy peron został wybudowany pomiędzy torami modernizowanej aglomeracyjnej linii kolejowej Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. Ułożona jest granitowa, antypoślizgowa nawierzchnia, zamontowane są filary funkcjonalnej wiaty i słupy oświetleniowe. Wysoko nad peronem stoją już bramki sieci trakcyjnej. Gotowa jest także konstrukcja nowego przejścia podziemnego. Trwa budowa schodów i szybów windowych. Wykonawca przygotowuje się do montażu na peronie systemu nagłośnienia i monitoringu – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Jak dodaje, po zakończeniu prac przystanek Parzniew będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. – Nowe przejście podziemne będzie wyposażone w trzy windy. Ścieżki dotykowe będą zarówno w tunelu jak i w nawierzchni peronu. Będzie funkcjonalna 50-metrowa wiata, ławki, tablice informacyjne, oświetlenie, megafony i monitoring. Obok peronu będzie znajdował się parking oraz stojaki dla rowerów – zaznacza Jakubowski.

Efekt dotychczasowych prac sprawdźcie w naszej galerii:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.