Markety czynne dłużej

Region

Ze względu na liczne środki bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce znacznie wydłużył się czas potrzebny na zrobienie zakupów. Dlatego tuż przed świętami sklepy wielkopowierzchniowe będą czynne dłużej.

Zgodnie z rządowymi obostrzeniami liczba osób, które mogą wejść do sklepu jest ograniczona. Obowiązuje zasada „trzy osoby na jedną kasę”. Bez względu na to czy mówimy tu o sklepie o powierzchni 50 mkw, czy markecie o powierzchni 900 mkw. Dodatkowo w godzinach 10.00 – 12.00 zakupy w sklepach mogą robić tylko seniorzy. W niektórych placówkach wprowadzono również przerwy na dezynfekcję oraz zmianę personelu.

Zbliżają się święta wielkanocne i choć wiele osób zrezygnuje ze świętowania w szerokim gronie, to jednak wiele osób chce by wielkanocne śniadanie w gronie domowników mimo wszystko było wyjątkowe. Dlatego w przedświątecznym tygodniu sklepy wielkopowierzchniowe wydłużają godziny pracy.

LIDL
Od 2 kwietnia sklepy są czynne od 6.00 do 24.00 lub całodobowo. Grodziski Lidl pracuje całodobowo. Podobnie jak placówka w Pruszkowie na osiedlu Staszica. Pruszkowski LIDL w pobliżu stadionu Znicz całodobowo zacznie funkcjonować od 8 kwietnia.

BIEDRONKA
Wszystkie sklepy pracują w godzinach 6.00 – 24.00. W naszym regionie w innych godzinach pracuje tylko sklep w Pruszkowie przy ul. Sprawiedliwości (dawna Alma – godz. 6.00 – 22.00) oraz Biedronka w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Żyrardowskiej (godz. 6.30 – 22.00).

AUCHAN
Wszystkie sklepy czynne są w godzinach 6.30 – 21.00. Wyjątek stanowi tu placówka w Brwinowie (godz. 8.00 – 21.00).

CARREFOUR
Również sklepy pod szyldem Carrefour będą czynne w innych godzinach pracy. W Grodzisku Mazowieckim sklep przy ul. Królewskiej pracuje w godzinach 8.00 – 21.00. A placówka przy Wólczyńskiej od 6.00 do 21.00. W Carrefour w Podkowie Leśnej zakupy zrobimy w godzinach 8.00 – 20.00. W Pruszkowie Carrefour w Nowej Stacji czynny jest w godzinach 8.00 – 20.00. Natomiast sklep przy Powstańców działa w godzinach 7.00 – 20.00.

KAUFLAND
W sklepach sieci Kaufland również można zrobić zakupy w godzinach 6.00 – 24.00.

NETTO
Markety sieci Netto do 10 kwietnia są czynne w godzinach 6.00 – 24.00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Markety czynne dłużej”

 1. Służba zdrowia pisze:

  Dziękuję serdecznie personelowi LIDLA z ul Bol Prusa 121 za bezinteresowną obsługę 7 kwietna o godz 1 w nocy gdy jak podjechaluśmy karetką na niewielkie zakupy to Pan ochroniarz wpuścił nas natychmiast a po zrobieniu niewielkich zakupòw zostaliśmy skierowani do kasy poza kolejnoscią
  Bardzo dziękujemy pomimo że pracownicy także pracowali nom stop. Cały szacun dla Was za wsparcie służby zdrowia. DZIĘKUJEMY.

 2. Wojtas pisze:

  Naród głupieje. Nic tylko te zakupy i zakupy.

 3. Ernest pisze:

  Targ, gdzie można kupić od Polaka polską żywność w jakich godzinach jest otwarty ?

 4. Dr. Huckenbush pisze:

  Szkoda tylko pracowników tych sklepów, że zafundowano im taki maraton przed Świętami. Zresztą może ta cała sytuacja otrzeźwi trochę naród, i mniej to będą święta konsumpcji jak co roku. Życie nie składa się tylko z siedzenia za stołem i żarcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły