Jutro komunikacją pojedziesz za darmo

Region

Uwaga podróżni! Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje znaczne pogorszenie jakości powietrza. Z tego powodu 15 grudnia podróżowanie komunikacją będzie bezpłatne.

WIOŚ prognozuje znaczny wzrost zanieczyszczenia powietrza w czwartkowe popołudnie i wieczór.  Wpływ na to ma również pogoda m.in. mała prędkość wiatru i spadek temperatury. Osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, powinny unikać dłuższego przebywania na zewnątrz. Warto również powstrzymać się od palenia w domowym kominku.

Aby zachęcić kierowców do pozostawienia swoich samochodów na parkingach jutro podróżowanie komunikacją miejską na terenie Warszawy będzie bezpłatne. – Za darmo można podróżować każdym środkiem komunikacji; metrem, skm, tramwajami i autobusami na liniach dziennych, autobusami na liniach „L” oraz pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej w obszarze obowiązywania wspólnego biletu – mówi nam Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Za darmo będzie można podróżować również pociągami Kolei Mazowieckich w obrębie I i II strefy biletowej ZTM.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.