Gigantyczna awaria na kolei, utrudnienia również na liniach podmiejskich

Region

W kilkunastu centrach sterowania ruchem kolejowym doszło do usterki urządzeń. Część pociągów Kolei Mazowieckich została odwołana.

Utrudnienia w ruchu kolejowym występują na terenie całej Polski. Wszystko przez awarie urządzeń w lokalnych centrach sterowania (LCS). To miejsca, w których pracownicy prowadza ruch pociągów. Używają do tego systemów komputerowych na stacjach. Wśród niedziałających LSC znalazł się również ten ulokowany w Grodzisku Mazowieckim. Opóźnienia w kursowaniu pociągów dotyczą zarówno pociągów dalekobieżnych, jak i podmiejskich.

PKP PLK, które są zarządcą infrastruktury kolejowej informują, że awaria pojawiła się nad ranem. — Dziś w czwartek 17 marca ok godz. 4.00 na sieci kolejowej wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego. Stan wymaga zabezpieczenia urządzeń w terenie i dodatkowych czynności pracowników. Występują zmiany w kursowaniu pociągów nawet ponad kilkadziesiąt minut – czytamy w komunikacie kolejarzy.

Koleje Mazowieckie poinformowały o zmianach w kursowaniu pociągów. — Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji, kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie. Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów na stronie www.portalpasazera.pl – czytamy na stronie Kolei Mazowieckich.

Na odcinku Warszawa Wschodnia – Skierniewice – Warszawa Wschodnia wprowadzono wzajemne honorowanie biletów w pociągach Kolei Mazowieckich – KM i PKP Intercity. Wspólne honorowanie biletów wprowadziła również Warszawska Kolej Dojazdowa w relacjach między Grodziskiem Mazowieckim, Milanówkiem, Podkową Leśną i Warszawą. Bilety Kolei Mazowieckich są również honorowane we wszystkich pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego (SKM, metro, tramwaje, autobusy) w 1 i 2 strefie biletowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Gigantyczna awaria na kolei, utrudnienia również na liniach podmiejskich”

  1. KomsomolskajaPrawda pisze:

    dobrze że tępi ludzie są świadomi swej tępoty i sami nazywają się …robotami

  2. robot pisze:

    Spokojnie, to nie hakerzy Putina. To tylko Polski Ład.

  3. faruk pisze:

    Oczywiście, że awaria to robota bandytów putina. Po mojej miejscowości szwendają się od kilku dni na razie pojedyncze sztuki kacapów. Spacerują sobie, oglądają, poznają teren. Należy przyglądać się wszystkim obcym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły