Gdzie do restauracji?

Art. Sponsorowany

Poniedziałek, 18 maja 2020 to dzień przełomowy w życiu wielu z nas. To dzień ponownego otwarcia restauracji, kawiarni, salonów fryzjerskich czy salonów piękności.

W poniedziałkowy poranek powiało normalnością. W końcu możemy zadbać o siebie, wybrać się do fryzjera czy kosmetyczki, a przede wszystkim zadbać o socjalną część naszego życia i wyjść do naszej ulubionej restauracji czy kawiarni.

Te kilka pierwszych dni, pokazuje jak bardzo byliśmy stęsknieni za tą „normalnością”. Obiad na mieście  czyli coś, co jeszcze kilka miesięcy temu było dla nas oczywistą oczywistością, w ostatnich tygodniach było marzeniem. Okazuje się, że nie mieliśmy pojęcia jak bardzo ważne dla naszego komfortu życia jest możliwość wyjścia „na miasto”. Wychodzimy zatem i szukamy restauracji z ogródkami z terenem zielonym.

Korzystamy z możliwości wyjścia. Kawa i obiad z rodziną poza domem daje nam wytchnienie od codzienności jaką w ostatnim czasie było #zostańwdomu”.

Musimy pamiętać, jednak, że w tym szale powrotu do normalności bardzo ważne jest zachowanie jest wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa. Na chwilę obecną pobyt w restauracji przy stoliku, daje jedną z nielicznych możliwości przebywania w przestrzeni publicznej bez maseczki. (noszenie jej jest wciąż obowiązkowe w trakcie przemieszania się po terenie restauracji/kawiarni). Z tego właśnie powodu chętniej wybieramy restauracje z ogródkami, które nie tylko dają komfort „niezamkniętej” przestrzeni, ale przede wszystkim, bardzo często kontakt ze świeżym powietrzem i naturą.

Gdzie zatem wybrać się w naszym rejonie?

Takim miejscem jest np. Restauracja Pod Ślimakiem w Kajetanach z przestronnym ogródkiem oraz  przepięknym zielonym terenem. W ofercie restauracji są dania na miejscu oraz na wynos. Do gości należy zatem decyzja czy zdecydują się na obiad podany na wytęsknionej porcelanie wewnątrz lokalu lub ogródku (zamiast dotychczasowych naczyń jednorazowych), czy też na wynos – z możliwością konsumpcji na zielonej przestrzeni naszego obiektu, na specjalnie do tego celu przygotowanych przestronnych ławach.

W oczekiwaniu na otwarcie jest nowy, kolorowy plac zabaw dla dzieci sąsiadujący z restauracją, a także modernizowane mini zoo, gdzie już teraz czekają nowi lokatorzy – papugi ARA. Dołączyły one do pozostałych, stałych już mieszkańców, np. innych, kolorowych ptaków ozdobnych, alpak, reniferów czy koni.

Jest to zatem komfortowe miejsce zarówno na spacer, wycieczkę czy obiad z rodziną.

Zapraszamy do Kajetan.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.