Zmiana rozkładów na kolei

Region

Od niedzieli 10 marca zmienia się rozkład jazdy pociągów. Sprawdziliśmy jak będą kursować składy Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Prace związane z modernizacją i przebudową stacji Warszawa Zachodnia wchodzi w kolejny etap. W związku z tym konieczne jest wprowadzenie zmian w kursowaniu pociągów.

Zmiany w kursach SKM
W relacji Pruszków – Otwock przez podmiejską linię średnicową i przystanek Warszawa Śródmieście, pojedzie 19 pociągów SKM S1, a przeciwnym kierunku – 18. Na skróconej trasie, z Pruszkowa do Warszawy Głównej pojedzie 18 pociągów, natomiast z Warszawy Głównej do Pruszkowa – 19.

Dzięki temu na odcinku Pruszków – Warszawa Zachodnia oraz Otwock – Warszawa Wschodnia pociągi SKM będą kursowały z częstotliwością co około 30 minut.

Dodatkowo, w weekendy, 16-17 i 23-24 marca oraz 6-7 kwietnia, z powodu zamknięcia niektórych torów na stacji Warszawa Zachodnia, w relacji Otwock – Pruszków 12 pociągów linii S1 pojedzie przez podmiejską linię średnicową i przystanek Warszawa Śródmieście, a 6 pociągów przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota. Zmienią się godziny odjazdów poszczególnych pociągów w obu kierunkach, które ulegną kilkuminutowym przesunięciom w porównaniu z rozkładem obowiązującym w pozostałe dni.

Rozkłady jazdy SKM są dostępne tutaj.

Zmiany w Kolejach Mazowieckich

Z uwagi na trwający remont stacji Warszawa Zachodnia, pociągi po średnicy podmiejskiej będą kursować ze średnią częstotliwością co około 12 minut w obu kierunkach. Część pociągów zostanie skierowana na średnicę dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego skończą/rozpoczną bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia.

W związku z nocną przerwą technologiczną ostatnie w dobie pociągi z linii nr 1 będą kursowały z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów,

W weekendy 16-17, 24-25 marca oraz 6-7 kwietnia na stacji Warszawa Zachodnia będą prowadzone dodatkowe prace powodujące utrudnienia w ruchu kolejowym. W związku z powyższym, część pociągów KM nie będzie kursowała przez podmiejską linię średnicową.

Rozkłady jazdy Kolei Mazowieckich są dostępne tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Zmiana rozkładów na kolei”

  1. błazny pisze:

    oni to zmieniają tak często że i tak trzeba chodzić z telefonem i sprawdzać przed odjazdem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11353

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8913

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8403

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16