Ogłoszono, kto rywalizuje o budowę POW

Region

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na wykonawcę Południowej Obwodnicy Warszawy - informuje serwis zyciewarszawy.pl.

Najtańszą ofertę, 908 mln zł przedstawiło konsorcjum firm Bilfinger-Berger, Mosty Łódź i Intercor. Najdroższą, w wysokości 1 mld 580 mln zł, firmy PGM, Hydrobudowa, SIAC i PRG Metro. GDDKiA przeznaczyła na budowę POW 1 mld 350 mln zł.

Jak zwykle w naszym kraju o wyborze wykonawcy zadecyduje pewnie cena. Można więc spodziewać się, że przetarg wygra konsorcjum firm Bilfinger-Berger, Mosty Łódź i Intercor.

Południowa Obwodnica Warszawy połączy węzeł Konotopa z lotniskiem Okęcie. Przebiegać będzie m.in. na granicy Piastowa i Michałowic.

Początek budowy planowany jest na czerwiec tego roku. Prace potrwają do jesieni 2012 roku. POW przejezdna ma być już jednak na Euro 2012, które rozpocznie się w czerwcu 2012 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.