Wodny piknik w Milanówku już dziś

Milanówek

Woda jest źródłem życia. Warto o to źródło dbać. Właśnie z takim przesłaniem zorganizowano Wodny Piknik Ekologiczny w Milanówku. – Pragniemy aby impreza pogłębiła nasz szacunek do wody, ukazała jej piękno, dynamikę, a przede wszystkim użyteczność – zaznaczają organizatorzy.

Wodny Piknik Ekologiczny to impreza, którą organizuje Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wydarzenie odbędzie się dziś, 10 września, na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Kościuszki 116. Początek o godz. 10.00.

Jakie atrakcje będą czekać na gości pikniku? Lista jest niesłychanie długa! Chętni będą mogli spróbować swoich sił w malowaniu na wodzie. Pojawi się również manufaktura mydła czy warsztaty z tworzenia biżuterii. Mali i duzi będą mieli okazję do stworzenia budowli z ekologicznych klocków. Dzieci w specjalnej strefie „Małego badacza” poznają wodne ciekawostki i będą wykonywać eksperymenty.

Dla tych, którzy wolą aktywne spędzanie czasu również się coś znajdzie. Maluchy będą mogły spożytkować swoją energie na nadmuchiwanej zjeżdżalni. Dla nieco większych dzieci przygotowane zostaną kule wodne. Śmiałkowie będą mogli wejść na symulator surfingu. Nie zabraknie również ruchowych zabaw rodzinnych i konkursów z nagrodami. Chwilę wytchnienia po sportowych zmaganiach zapewni „Strefa wodnego relaksu”. Tam będzie można skosztować samodzielnie przygotowanych wód smakowych, porozmawiać z dietetykiem, wykonać analizę składu ciała czy przeprowadzić badanie spirometryczne. A jeśli ćwiczenia i zabawy sprawią, że ktoś zgłodnieje, to będzie mógł spróbować smakołyków z grilla.

O oprawę artystyczną zadbają dzieci z milanowskich szkół i przedszkoli. Nie zabraknie pokazów tanecznych i wspólnej nauki tańca ze szkołą „I love dance”. Przed publicznością wystąpi również Milanowska Orkiestra Dęta.

Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.