Festiwal Nauki w pruszkowskim muzeum

Pruszków

W przyszłym tygodniu w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego odbędzie się Festiwal Nauki. Z tej okazji muzeum przygotowało specjalny program. Sprawdźcie co takiego będzie działo się w dniach 26-27 września.

Hasłem tegorocznego Festiwalu Nauki są te słowa: „brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję”. I trudno się z nimi nie zgodzić. Festiwal został powołany w 1996 r. z inicjatywy środowisk naukowych – rektora Uniwersytetu Warszawskiego, rektora Politechniki Warszawskiej oraz prezesa Polskiej Akademii Nauk. Pierwsza edycja odbyła się zaś w 1997 r. Więcej o tym wydarzeniu możecie dowiedzieć się pod adresem festiwalnauki.edu.pl.

Do wydarzenia przyłączyło się Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie. Przez dwa dni będziecie mogli posiąść nieco historycznej wiedzy. 26 września w pruszkowskim muzeum odbędzie się lekcja festiwalowa pt. „Starożytny świat hutników i kowali” – o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 (zapisy w systemie Festiwalu pod adresem festiwalnauki.edu.pl/szkola).

Natomiast 27 września przygotowano dwa wydarzenia: „Barbarzyńscy hutnicy” i „ABC barbarzyńskiej metalurgii”. Pierwsze rozpocznie się o godz. 9.30 oraz 12.00 (zapisy na stronie Festiwalu Nauki), drugie zaś o 15.00 (wydarzenie otwarte). 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.