ESKA Music Awards w Pruszkowie!

Region

23 kwietnia odbędzie się tegoroczna gala Eska Music Awards. Impreza co roku odbywała się w Łodzi. W tym roku po raz pierwszy w historii zostanie przeniesiona do ... Pruszkowa.

Gala odbędzie się na pruszkowskim torze kolarskim BGŻ Arena, jak co roku transmitowana będzie przez telewizję Polsat. Przeniesiona została z hali sportowej w Łodzi, gdzie odbywała się od 2005 roku. Organizatorem imprezy jest Radio ESKA i ESKA Rock.

Dlaczego wybór organizatora padł właśnie na Pruszków? – Po zmianach personalnych w radzie Miasta Łodzi nie było możliwe dokończenie negocjacji związanych z przeprowadzeniem EMA w tym mieście. Decyzją organizatorów postanowiliśmy przenieść galę na Mazowsze, a ze względów technicznych wybór padł na BGŻ Arenę w Pruszkowie – tłumaczy nam Agnieszka Odachowska, rzecznik prasowy ESKA Music Awards.

30 marca ogłoszone zostały nominacje do nagród ESKA Music Awards. Wyróżnienia przyznane zostaną w siedmiu kategoriach. Zostanie też przyznane siedem nagród specjalnych.

W kategorii Artystka Roku nominowane zostały Agnieszka Chylińska, Paulla, Ewa Farna. O nagrodę w kategorii Artysta Roku powalczą Piasek, Robert M. i Mrozu. O statuetkę Zespołu Roku starać się będą Afromental, Wet Fingers oraz Kalwi&Remi.

Pozostałe kategorie to Debiut Roku (nominowani Mrozu, Paulla i Marina), Hit Roku (Agnieszka Chylińska – Nie mogę cię zapomnieć, Afromental – Radio Song, Ewa Farna – Cicho), Video Roku (Afromental – Radio Song, Mrozu – Miliony Monet, Doda – Rany) oraz Rockowy hit roku (IRA – Mój Bóg, Lipali – Upadam, Strachy na Lachy – Żyję w kraju).

Ponadto na gali wystąpią goście specjalni min. One Republic, White Lies, Melanie Fiona oraz Oceana.

Zaproszenia na galę można zdobyć jedynie za pośrednictwem anteny Radia ESKA. Niestety w odróżnieniu od poprzednich lat nie można będzie ich kupić. Szczegóły dostępne są na oficjalnej stronie eventu www.ema.eska.pl.

Eska Music Awards to coroczna impreza Radia ESKA, podczas której przyznawane są nagrody artystom cieszącym się największą popularnością wśród słuchaczy stacji sieci Radia Eska. To właśnie oni w drodze głosowania wyłaniają zwycięzców, spośród artystów i nagrań nominowanych przez kapitułę ESKA MUSIC AWARDS. W skład kapituły wchodzą Dyrektorzy Programowi stacji sieci Radia Eska. Impreza odbywa się od 2002 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.