3 korzyści z zastosowania pompy ciepła powietrze-woda

Art. Sponsorowany

Ze względu na fakt, że obecne czasy dają nam coraz więcej rozwiązań w różnych dziedzinach życia, tak samo dzieje się w przypadku ogrzewania i chłodzenia. Teraz nie trzeba korzystać już tylko i wyłącznie z paliw kopalnianych, gdyż interesującą alternatywę stanowi między innymi pompa ciepła powietrze-woda.

Poniżej zamieszczamy 3 najbardziej istotne korzyści, które wynikają z zakupu tego typu rozwiązania. Dodatkowo przed zakupem zalecamy sprawdzić ranking pomp ciepła.

Czym jest pompa ciepła powietrze-woda?

Zanim przejdziemy do przedstawiania korzyści wynikających z korzystania z tej pompy ciepła, dobrze będzie dowiedzieć się nieco więcej na jej temat. Jeśli więc jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z takim sprzętem, informujemy, w jaki sposób on działa. Pompa ciepła powietrze-woda to urządzenie, które umożliwia odbieranie ciepła bezpośrednio z powietrza. Zostaje ono przekazane wodzie znajdującej się w obiegu ogrzewania centralnego. Przez to pompa ciepła o takim charakterze jest w stanie skutecznie zasilać grzejniki, ogrzewanie podłogowe i nie tylko.

 

Po spojrzeniu na powyższy opis mogłoby się wydawać, że zastosowanie tego typu rozwiązania będzie opłacalne tylko i wyłącznie w ciepłym klimacie. W rzeczywistości jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ pompy ciepła powietrze-woda tworzone są w sposób, który umożliwia ich wykorzystywanie nawet w momencie, gdy temperatury na zewnątrz mają mniej niż 10 stopni Celsjusza. Warto dodatkowo wspomnieć, że pompa należy oczywiście do odnawialnego źródła energii. Przejdźmy zatem do najbardziej istotnych zalet tego rodzaju pomp.

Przystępna cena i oszczędności

Ze względu na fakt, że tego typu urządzenia mogą zostać zakwalifikowane do programu dofinansowania, jesteśmy w stanie w istotny sposób obniżyć koszty związane z inwestycją. Warto jednak najpierw dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, ponieważ programy dofinansowania mają różnego rodzaju wymogi, które uzależnione są między innymi od profilu działalności. Działalność publiczna, prywatna oraz osoba fizyczna będą musiały spełnić inne wymagania.

 

Co więcej, ze względu na fakt, że pompa ciepła powietrze-woda korzysta z odnawialnych źródeł energii, jako jej użytkownicy jesteśmy w stanie zagwarantować sobie mniejsze rachunki oraz opłaty, które to związane byłyby w innym przypadku ze standardowym ogrzewaniem elektrycznym. Szacuje się, że pompa ciepła jest w stanie wygenerować nawet o 75 procent mniej wydatków związanych z ogrzewaniem oraz pozyskiwaniem ciepłej wody użytkowej. Do tego konserwacja jest łatwa i mało kosztowna.

Obniżona emisja dwutlenku węgla

Oprócz faktu, że pompy ciepła powietrze-woda mogą stanowić opłacalne rozwiązanie, dodatkowo trzeba też tutaj wspomnieć o ich pozytywnym wpływie na środowisko. Korzystanie z odnawialnego źródła energii sprawia, że zmniejszamy emisję dwutlenku węgla, co z oczywistych względów pozytywnie wpływa na otaczające nas środowisko. Jeśli więc poszukujesz rozwiązania o takiej charakterystyce, tego rodzaju pompa ciepła może okazać się szczególnie dobrym wyborem.

Niezależność

Istotną zaletą korzystania z pomp ciepła powietrze-woda jest także fakt, że jako ich użytkownicy jesteśmy niezależni od pozostałych źródeł energii. Wynika to z faktu, że nie musimy zawierać żadnych umów z dostawcami. Jest to wygodne rozwiązanie, dlatego tym bardziej warto zastanowić się nad ogrzewaniem za pomocą pompy. Przed zakupem urządzenia wystarczy jedynie upewnić się, czy możemy ubiegać się o dofinansowanie oraz czy mamy wystarczająco dużo miejsca.

 

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.