Śmiertelne potrącenie pieszych. Drastyczne sceny

Region

Rano w Żyrardowie kierowca tira potrącił dwie osoby. Kierowca wyciągnął ciało spod samochodu i uciekł z miejsca wypadku.

Do wypadku doszło o godz. 5.30 na ul. Mickiewicza. Mężczyzna potrącił dwie kobiety. W wypadku zginęła 44-latka, a jej 19-letnia córka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Poszukiwany jechał tirem z czerwoną kabiną i niebieską plandeką z napisem LKW Walter. Został zatrzymany kilka godzin później na jednej z blokad drogowych pod Płockiem.

Początkowo twierdził, że potrącił psa. Potem jednak przyznał się do winy. Policja z Żyrardowa podała makabryczne szczegóły zdarzenia. – Jedna z kobiet pozostała na przejściu potrącona. Druga natomiast była ciągnięta przez ten samochód nawet kilkaset metrów. Kierowca zatrzymał się na wysokości przystanku autobusowego, wyjął ciało potrąconej kobiety i pojechał dalej – mówi stacji RMF FM Ewa Marczewska.

Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.